Jak moc dobře znáte hlavní město Švýcarska?

Švýcarsko

V případě, že bychom měli vymyslet idealizovaný ekvivalent slova Bern, byla by to nejspíše atmosféra. Ta je v rámci hlavního města Švýcarska neopakovatelná. Kamkoli se v Bernu vydáte, objevíte úžasné prostředí.

Na jedné straně může být Bern rušným centrem, ale zároveň se zde po čistých ulicích nepotloukají žádní zaběhlí jedinci. Nezažijete zde stres. Bernští se pohybují s klidem, sousedskou vstřícností a okouzlujícím umírněným tempem. Umocňují sousedské přivítání každého, kdo je nakloněn čistotě a uspořádání a dokáže se podřídit jejich pěstěnému prostředí. Na lidech v Bernu okamžitě poznáte, že si svého města váží, pečují o něj a velmi si váží života.

Zytglogge

I hodinová věž Zytglogge vám přinese zajímavé zážitky. Hodinu po hodině se do pohybu za doprovodu zvonkohry dávají figuríny, mezi nimiž poznáte třeba medvěda, blázna nebo kohouta. Co vám však skutečně vyrazí dech, je vnitřek věžních hodin. Vystoupáte po 130 schodech a Bern se vám při pohledu z věže rozprostře jako na dlani. Z každého koutu věže k vám bude promlouvat temperament středověku a neuvěřitelný tikot velkých hodin.

Tierpark Bern

Bern
Foto: Pixabay

Dovedete si představit přírodní park plnou losů, tuleňů, syslů a medvědů kousek od středu města? Ne? V tom případě musíte bezpodmínečně navštívit Tierpark Bern. Procházka lesním parkem okouzlí děti i dospělé. Děti se mohou těšit také na čerstvý vzduch v Tierparku s malým lanovým centrem a rodiče si mohou v klidu užít piknik. Prostředí Tierparku je pro to ideální. V bernském lesoparku pro zvířata si budete moci vybrat z placených i neplacených oblastí.

Starobylé město

Krásné a staromilské duše musí bezpochyby zamířit do srdce Bernu. Starobylé město by mohlo být místem, kde se zřetelně snoubí kouzlo, osobitost a úcta k počátkům. Jde o historickou a pozoruhodnou část Bernu, která byla v roce 1983 zapsána na seznam památek UNESCO. A není o čem přemýšlet. Starobylé město vás okouzlí svými středověkými podloubími, kamennými obchody nebo dlážděnými uličkami. Podloubí, sběratelské obchůdky a kavárny také dozajista upoutají vaši pozornost.

Einsteinova galerie

Vydejte se za nevšedním zážitkem, který ve vás zůstane až do konce věků. Einsteinova galerie hostům poutavě představuje život a dílo geniálního fyzika. Najdete zde Einsteinovy pochody a objevy, které jsou nastíněny prostřednictvím oživených filmů a testů.

Zahrada růží nebo zahrada z růží?

Zahrada růží
Foto: Pixabay

Oáza klidu a míru. Zahrada růží je jedním z předních míst ve švýcarském Bernu, a to z prostého důvodu. Všudypřítomné růže, kterých je v kultivátoru více než 200 druhů, nabízejí místo, které není okamžitě dostupné. Skutečně vás zahrada z růží ohromí svou atmosférou. Rododendrony, kosatce a koneckonců přinášejí klid a pohodu do všech srdcí.

Zdroje info: kudyznudy.cz, cestujeme.cz

Náhledové foto: Pixabay