Jak na bezpečné cestování veřejnou dopravou

Cestování veřejnou dopravu v zemi, kde to neznáte, dokáže pořádně potrápit. Musíte si totiž dávat pozor na to, kam jedete, jestli zvolíte správný spoj, ale i sledovat, aby vám někdo něco neodcizil. Jak to tedy udělat, aby bylo cestování veřejnou dopravou co nejvíce bezpečné? Pomohou vám následující rady a tipy.

Pečlivě si naplánujte trasu

Pro větší jistotu a klid během cestování si vždy pečlivě naplánujte, kam se potřebujete dostat a jaké spoje vás do daného místa převezou. Připravte si plán, kde si sepíšete časy odjezdů jednotlivých spojů a v ideálním případě i nástupiště. Větší nádraží totiž dokážou být značně zmatená, takže když máte na přestup jen pár minut, může to být poměrně nepříjemná až stresová situace.

Mějte záložní plán

Když máte dobře připravený plán cesty se všemi náležitostmi, neznamená to, že se nic nepokazí. Spoj může mít zpoždění, najdete pozdě nástupiště a podobně. Připravte si proto vždy alespoň jedno další alternativní řešení, jak se dostat na vybrané místo. Uvidíte, že vám to pomůže v případě komplikací zachovat větší klid a chladnou hlavu.

Foto: Pixabay

Buďte neustále ve střehu

Hromadná doprava, která je plná jiných cestujících, představuje ráj pro zloděje. Snažte se tak být maximálně opatrní. Nemějte žádné cennosti přímo v kapsách a batoh si sundejte ze zad, ať ho máte více pod kontrolou. Nejlepší bude, když si udržíte mírný odstup od ostatních lidí. To ale vždy není možné, takže je potřeba být opravdu maximálně ostražitý.

Zbytečně na sebe nepřitahujte pozornost

Riziko, že si vás někdo vytipuje jako kořist pro krádež se zvyšuje ve chvíli, kdy na sobě máte drahé oblečení, šperky a celkově působíte výrazným až luxusním dojmem. Pro cestování hromadnou dopravou v cizí zemi tak raději volte nenápadné oblečení a šperky decentně schovejte pod oblečení.

Zdroj: https://drifttravel.com/safety-tips-when-traveling-using-public-transport/

Náhledové foto: Pixabay