20180622_112932

Jak na půjčení auta na Mallorce

Dovolená jinak: S autem poznáš nejen prostředí hotelu

Zdá se vám pouhé polehávání na plážích nudné? Jasně, mnohem lepší je cestovat a poznat různé kouty konkrétní země. Proto se vyplatí půjčit si auto. Já osobně mám zkušenosti s touto službou pouze dvě, z Mallorky. Můžu vám ale zaručit, že všude jinde bude tato služba obdobně přístupná a za stejných, či podobných podmínek. Protože bych se s vámi ráda podělila o mé osobní zkušenosti, abyste si mohli vytvořit nějakou představu o tom, jak to vlastně probíhá, budu v tomto článku psát zejména o Mallorských půjčovnách. Společnosti, u kterých jsem si auto půjčovala, však fungují v celosvětovém měřítku, takže je můžete využít kdekoli jinde, i ve vámi vybrané destinaci.

Půjčovny ve Španělsku

Na Mallorce, nebo na jakémkoli z Baleárských ostrovů, jsou půjčovny snad všude, kam se podíváte a nabízí nejen pronájem auta, ale i skútru, nebo motorky, takže si může každý vybrat tu nejvhodnější variantu. Nejlepší je rezervace předem přes internet a při příletu vyzvednutí na letišti. Já osobně mám zkušenost se společnostmi Record Go a Rent a Car a u obou jsem byla velmi spokojená.

Pojištění a úhrada paliva

Je dobré si u těchto společností připlatit pojištění, kdyby se cokoli stalo. Tato služba vyjde kolem 80 eur a zahrnuje téměř vše, takže se nemusíte bát, že byste při nečekané situaci něco dopláceli. Navíc se tím vyhnete depositu, který ve většině případů překračuje částku 1000 euro.

Rozdílné je placení paliva. Vždy vám bude poskytnuto vozidlo s plnou nádrží, ale některé společnosti vyžadují zaplacení nádrže předem, jiné ne. U Record Go platíte předem a potom následují dvě varianty. Buď vrátíte auto s dotankovanou nádrží a společnost vám vyplatí zpět stejnou částku, nebo můžete vozidlo vrátit se zbylým palivem a na účet vám přijde přepočítaná částka podle toho, kolik paliva jste vrátili. U je řešení mnohem jednodušší, auto si vyzvednete s plnou nádrží a s plnou jej musíte také vrátit.

Na závěr bych vám doporučila zjistit si pravidla dopravy a předpisy v zemi, do které se chystáte vycestovat. Nejen, že se hlavní rozdíly mezi naší a tamější dopravou dají vyhledat z pohodlí domova na internetu, ale budete před cestou mnohem klidnější a nic vás nepřekvapí. Pokud však nevlastníte řidičský průkaz, nebo se jednoduše necítíte, můžete samozřejmě využít i možnost hromadné dopravy, která je sice složitější, ale dostanete se také všude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *