Jak se snadno a levně vybavit na cesty?

Výbava

Na nezapomenutelné dovolené se podílí nejen vhodně zvolená lokalita, milá společnost nebo slunné počasí. Vliv na celkový pobyt může mít i výbava, kterou si s sebou zabalíte. Jak se na cesty zabalit co nejsnáze, a přitom cenově přijatelně?

Základní cestovní tipy

Pokud se na dovolenou vydáváte letadlem, obecně jsou nejvyšší příplatky za odbavená zavazadla, vhodné je tak cestovat pouze s příručním, případně kabinovým zavazadlem. Největší problém však představují tekutiny, kterých může být jen omezené množství. Tento problém se ale dá vyřešit zcela jednoduše, a to zakoupením tuhých variant, ať už zubní pasty, ústní vody, šamponu nebo třeba kondicionéru. Jelikož se však ve většině případů jedná o nákladnější varianty, vyplatí se sledovat slevy pravidelně aktualizované na Kaufinu. Kromě těch slevový portál Kaufino.com příležitostně zveřejňuje akce související právě s batožinou.

Důležité je zamyslet se také nad oblečením, které si s sebou zabalit, čím více univerzálnější kousky zvolíte, tím lépe. Jestliže zvolíte nemačkavá trička, získáte tím outfit klidně až na několik dní. Všechno, co jde, zakupte online. Řeč je o ubytování, ale také o vstupech na památky nebo jízdenkách na vlak. Online varianty jsou totiž ve většině případů levnější, než když si dané služby a produkty  kupujete až na místě.

Co určitě nezapomenout doma?

Na škodu nebude, pokud si ještě před opuštěním domova rozmyslíte, co máte v cílové destinaci zhruba v plánu, díky tomu se dá velmi snadno naplánovat, co si s sebou zabalit. Obecně na cestách přijde vhod externí nabíječka, která vaše elektronická zařízení udrží za vchodu i mimo zásuvku. Vydáváte-li se do zahraničí, prostudujte si typy zásuvek, jaké v cílové destinaci mají, možná totiž budete potřebovat adaptér.

Taktéž si s sebou zabalte zásobu několika základních léků, zejména proti nevolnosti, horečkám a bolestem hlavy. V tomto případě je vhodné omrknout Magistra lékárna leták, v němž se příležitostně nachází i zlevněné doplňky stravy, které mohou přijít vhod například v méně civilizovaných zemích. Případně, pokud se vydáváte na dlouhou túru, budou se v Magistra lékárna letáku hodit energetické tyčinky či jiné rychlé svačiny. V mnoha případech vniveč nepřijde ani rychleschnoucí osuška, kterou lze pořídit již od 130 Kč. Ovšem nekupujte zajíce v pytli a podívejte se nejdřív třeba na známý ecoblog, který má velkou databázi srovnání doplňků stravy.

Jak co nejvíce ušetřit?

Nejlepší možnost, jak během svých nákupů ušetřit, představuje využití akčních nabídek ve slevových prospektech. Stejně tak se vyplatí počkat na výprodeje, které nastávají obvykle na konci sezóny, kupujícímu se tak naskytne skvělá příležitost, jak si pořídit kvalitní, přitom mnohdy značně zlevněné vybavení. Jestliže máte v plánu své nákupy uskutečnit v internetovém obchodě, nezapomeňte tak učinit skrze cashbackový portál. Ten totiž po uskutečnění transakce kupujícímu vrátí určité procento financí zpět na bankovní účet. V neposlední řadě se dá zajít do bazarů, případně vyhledat online bazary, kde se častokrát ukrývají cestovní poklady za minimum korun.

Náhledové foto: Unsplash

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.