Florencie

Jak se v Itálii rodí architekti a designéři: Florencie jako jedinečná líheň

Jen velmi složitě bychom hledali někoho, kdo by neslyšel o proslulém italském designu a architektuře. Ostatně už jenom samotná renesance má kořeny právě v Itálii. Především Florencie, srdce Toskánska, se proslavila neskutečným množstvím uměleckých děl a skvělých autorů.

Italský design je jedinečný především vkusem a důvtipem. To vše ve spojení s jednoduchostí. Právě v ní bývá nejčastěji ukrytá ta největší krása. V čem je vlastně italský design tak jedinečný? Na to zkusíme odpovědět v následujících řádcích. Zaměříme se právě na Florencii.

Nevyčerpatelná studnice inspirace

Pokud plánujete studovat design, zřejmě nenajdete lepší místo. Spousta renesančních památek, moderního umění, paláce či galerie a muzea. Co se týká instituce, studovat můžete například Florence Design Academy, jsou tu ale i další školy, které se zabývají designem. Patří mezi ně například Florence Institute of Design International a Studium Architecture Florence Design School.

Ke studiu ve Florencii patří neodmyslitelně poznávání krásných a zcela jedinečných míst. Připravte se na to, že budete muset umět velmi dobře anglicky.

Studium na všech školách je zaměřeno především na praktičnost. Což je skvělé. To, co se naučíte můžete pak předávat v České republice. O italský design a nábytek je zájem, to vědí i interiéroví návrháři ze společnosti IDW Italia.

Showroom IDW Italia v Praze. Zdroj:idwitalia.com

Malý New York

I takto je Florencie mnohdy označována, protože nikdy nespí. Navíc se jedná o město s více než 1 000 let trvající tradicí. Směs nejrůznějších architektonických směrů v čele s renesancí vás prostě a jednoduše bude bavit. Především na severním břehu řeky Arno najdete turistické magnety, jejichž návštěvu byste určitě neměli vynechat.

Zdroj:svetcestovatele.cz

Nádherný je kupříkladu kostel Santa Croce vystavěný především v gotickém stylu. Pokud byste raději šli do některé z památek zachycujících románské období, určitě se vyplatí naplánovat prohlídku baziliky San Lorenzo. A co dominantní katedrála Duomo na náměstí Santa Maria del Fiore? Asi nejstarší budovou v celém městě je její baptisterium San Giovanni.

Co by to bylo za návštěvu Florencie bez zhlédnutí monumentální sochy Davida? Tento Michelangelův skvost o výšce 5 metrů najdete v originálním provedení ve slavné Galleria dell’Accademia. Veřejnosti je ale známější spíše kopie umístěná před Palazzo Vecchio. Pokud milujete panoramata, pak navštivte náměstí Piazzale Michelangelo. Celá krajina okolo Florencie se vám rozprostře přímo před očima a vy se můžete kochat.

Kdy se do Florencie vydat?

Optimální dobou pro návštěvu Florencie je bezesporu období na konci podzimu nebo na úplném začátku jara, kdy tady nepotkáte  davy turistů. Doporučujeme vyrazit také do čtvrtí, jež nejsou turisty tolik okupovány. Výborný je třeba jižní břeh Arna nazvaný Oltrarno. Úzké klikaté uličky, řemeslníci a umělci. Přesně takto lze charakterizovat zdejší kouzelnou atmosféru.

Italský design v Praze

Současný italský design je možné zhlédnout i v Praze. V roce 2018 vstoupil na český trh italský designér Cristiano Castaldi se svojí společností IDW Italia.

Cristiano Castaldi. Zdroj:retailek.mediar.cz

Právě tato firma je zástupcem mnohých exkluzivních značek, mezi které se řadí třeba Novamobili, Edoné, Cesar, Bontempi Casa či Jesse. Nemusíte tedy nikam jezdit, stačí vám navštívit showroom s italským designovým nábytkem v Praze. Prohlédnete si tady typický italský nábytek a designové prvky, které mohou dotvořit styl vašeho domova.

Sdílet

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *