Jak si sbalit na dovolenou rychle a efektivně?

Kufr

Balení kufrů. Pro některé cestovatele je to činnost, kterou mají za ta léta v malíku. Pro jiné však může znamenat stresující hrozbu. Jak si zabalit na dovolenou a neztrácet přitom hlavu?

Balte podle typu dovolené

Balení zavazadel byste rozhodně měli přizpůsobit typu dovolené, na kterou se chystáte. Pokud se plánujete prodloužený víkend v Paříži, vezmete si s sebou zcela jistě jiné věci než na měsíční pobyt na Bali. Proto se zaměřte na délku a náročnost pobytu a stejně tak i na lokalitu, kam vyrážíte.

Na víkendový pobyt vám bohatě postačí batoh a malé příruční zavazadlo. Do něj si připravte především čisté spodní prádlo, ponožky, jedny kalhoty, dvě trika, mikinu a případně další vrstvy. Záleží na tom, jak moc jste zimomřiví, a pochopitelně také na roční době, ve které cestujete. Do letadla si klidně můžete vzít o jednu vrstvu navíc, díky čemuž ušetříte místo v kufru. A co se týče měsíčního pobytu mimo domov, tam už bude zapotřebí většího plánování a příprav.

Z kosmetiky zabalte jen to nejnutnější

Balení kosmetiky je záležitostí, která se týká především žen. Nicméně i pánové mohou mít obtíže rozlišit, jakou kosmetiku budou na dovolené skutečně potřebovat. Souhrnně lze říci, že z kosmetiky byste měli balit jen to nejdůležitější. Tím je především pasta na zuby, kartáček, mýdlo, šampon, opalovací krém a krém po opalování.Chybět by vám neměl ani deodorant nebo toaletní vodatoaletní voda. Pokud s sebou vezete pouze příruční zavazadlo nebo jen batoh, zabalte si kosmetiku do igelitového sáčku, ideálně v miniaturních baleních. Usnadníte si tak letištní prohlídku.

Nezapomeňte na elektroniku

Ano, na seznam toho nejnutnějšího patří také elektronika. Není totiž nic horšího než dojet do destinace a zjistit, že jste si zapomněli nabíječku, foťák nebo počítač. Proto si sepište seznam elektroniky, kterou si s sebou chcete na dovolenou vzít. Hodit se vám bude také powerbanka. Nikdy totiž nevíte, kdy zůstanete bez možnosti nabít si telefon. A proto je lepší mít powerbanku neustále po ruce.

TIP: Elektroniku můžete využít i při samotném balení. Sepište si seznam všech věcí, které si s sebou chcete sbalit, do telefonutelefonu či tabletu. Jednotlivé položky si můžete následně mazat a díky tomu nic nezapomenete.

Zdroje info: novinky.cz, douglas.cz

Náhledové foto: Shuttertock

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.