Jak vypadá jeden den v Krugerově národním parku

Jde o největší a nejstarší jihoafrický park. Najdete ho v JAR a kdo ho jednou navštívil, touží se sem co nejdříve zase vrátit. A na co se připravit, pokud byste se do něj chtěli podívat? Nenechte se mýlit, v těchto místech není Afrika tak zaostalá, jak si o ní často myslíme.

Park založil na konci 19. století prezident Kruger a to na cca 20 000 km2. Jde o skutečně velké chráněné území, kde dodnes v hojném počtu přežívají zástupci typické africké fauny i flóry. Pokud jste někdy toužili po blízkém setkání s nosorožcem, slonem nebo lvem, pak jste tady na správném místě..

Každý vjezd za bránu je přísně kontrolován

Pokud se nechcete spoléhat na služby některé cestovky, půjčte si v Johannesburgu, kterému místní mazlivě říkají Jo´nesburg, auto. Jde o poměrně nebezpečnou oblast, takže zastavujte výhradně na velkých benzinkách, nikde jinde.

Až vjedete do parku, budete automaticky registrováni počítačem, přičemž platí, že do 18. hodiny se musíte buď ubytovat v některém z kempů nebo park zase opustit. Stanete-li se opozdilcem, budete muset zaplatit.

Kdy a kam se v Krugerově národním parku vypravit

Do ruky dostanete mapu s vyznačenými kempy a několika málo speciálně označenými místy. Tady můžete vystoupit, kdekoliv jinde je opuštění vozu zakázáno. Po parku můžete jet rychlostí pouhých 40 kilometrů v hodině (některé úseky povolují i padesátku).

A na co se můžete těšit? Běžně tu bývají k vidění velká stáda několika druhů antilop, zeber a žiraf, ale také sloni, hroši nebo nosorožci. Dravci, zastoupení lvi, gepardy, levharty a hyenami, se tak snadno spatři nedají. Mnohem spíše je uslyšíte, až budou drtit kosti své kořisti v nedalekém křoví. Kromě toho tu také žije více než 500 druhů ptáků, 227 druhů motýlů a další.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.