Jarní dovolená na Šumavě

Šumava

S příchodem teplejšího počasí jistě mnozí z vás přemýšlejí o dovolené, aby po zimě načerpali nové síly a odpočinuli si od pracovního shonu. Skvělým místem, kde najdete spoustu příležitostí k poznávání krás naší země, je bezesporu Šumava.

Ubytujte se v Železné Rudě a poznejte krásy jihozápadních Čech

Najít si kvalitní ubytování na Šumavě není problém, v tomto regionu najdete řadu hotelů a penzionů v různých cenových relacích. Zázemím pro výlety se může stát kupříkladu Železná Ruda, odkud se snadno pěšky vydáte na tamní ledovcová jezera – Černé, Čertovo, případně na krásné malé jezírko Laka. Cesta k jezerům vám ze Železné Rudy zabere maximálně pár hodin cesty, není přitom nikterak zvlášť fyzicky namáhavá.

Jarní pobyty na Šumavě patří k těm vůbec nejkrásnějším. Příroda se probouzí ze zimního spánku, při výletech po okolí navíc oceníte čerstvý vzduch. Na Šumavě obvykle nebývá tolik turistů jako například v Krkonoších, takže tu máte možnost pobývat v relativně klidném prostředí. Dovolená na Šumavě je ideální pro páry, ale také pro rodiny s dětmi.

ŠumavaFoto: Pixabay

Kašperky a Vydra

Jestliže vás zaujme právě západní část Šumavy, pak se určitě zajeďte podívat na některé z tamních památek. Blízko Sušice se nachází nádherný hrad Kašperk, za pozornost ostatně stojí i nedaleké městečko Kašperské Hory, jehož centrum ohromí snad každého milovníka architektury.

Na jarní dovolenou na Šumavě si přeci jen nezapomeňte přibalit teplé oblečení. Hlavně rána zde bývají velmi chladná. Zvláště tehdy, vydáte-li se například na Vydru. Tato malebná říčka s charakteristickým kamenitým podložím patří k přírodním skvostům celé západní oblasti Šumavy.

Zajištění komfortního ubytování online

Jak si najít kvalitní hotel? Využijte možnosti rezervace ubytování na Hotel.cz. Na něm najdete aktuálně dostupné hotely a penziony. Díky detailním popiskům a obrázkům získáte dokonalý přehled o tom, v jakém prostředí budete ubytováni. Vaše jarní dovolená pak jistě bude stát za to.

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.