Egypt

Kam jsme letos nejvíce cestovali?

Přes zimu nebo v jiných částech roku možná moc necestujete, avšak letní dovolená se týká drtivé většiny českých domácností. Alespoň jednou za rok se na dovolenou vydá téměř každý. Pojďme se podívat, kam Češi, Moravané a Slezané cestovali v létě 2018 nejvíce. Můžeme sledovat nějaké trendy?

Skokanem roku je Turecko

Dokládají to čísla z více cestovních kanceláří a agentur. Turecko zažilo největší zlepšení například u CK EXIM tours. Před dvěma lety sem cestovali lidé hlavně pokud nesehnali něco jiného. Prakticky se tak lidé do Turecka dostávali jen na poslední chvíli. Letos však čísla hovoří o boomu. Turecko si jako „first minute“ dovolenou zvolilo asi 42 % cestujících. A co Češi v Turecku ocení? Vybírají si tuto destinaci i kvůli kvalitním službám, dobré kuchyni nebo kvůli poznání a nákupům. Mezi nejprodávanějšími zeměmi bylo Turecko vedle Řecka i u CK Fisher.

Další destinace

Další příčky oblíbenosti letos patřily Egyptu, Tunisku, ale také Španělsku. V poslední destinaci se ovšem snížil počet turistů o téměř pět procent. České cestovní kanceláře však potvrzují, že na pořadí to nemělo vliv a Španělsko se drží vždy na podobných příčkách. Šlo tedy znovu o druhou nejlépe prodávanou destinaci.

Vánoce u moře

V poslední době není ani mezi Čechy výjimkou trend, který možná znáte z jiných zemí světa. Tedy strávení Vánoc a silvestr u moře. V tomto ohledu patří mezi nejdostupnější destinace, a tím tedy i nejprodávanější, znovu Egypt, poté Kapverdské ostrovy nebo Spojené arabské emiráty. Před všemi těmito zeměmi však vévodí žebříčku Karibik. Konkrétně Kuba, Dominikánská republika nebo Panama. Pokud můžeme sledovat nějaký trend, tak atraktivním nováčkem se v tomto ohledu stává i africký Zanzibar. Pokud Češi zamíří do Perského zálivu, ale neskončí ve Spojených arabských emirátech, vybírají se třeba Omán nebo Katar. Zajímavostí také je, že u cestovních kanceláří jsou lépe prodávané tyto zimní dovolené k moři než třeba lyžařské zájezdy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *