Skalní hrad

Kam v ČR vyrazit v době covidové

Pandemie koronaviru dokonale nabourala podzimní turistickou sezonu a nyní v zimě je tomu úplně stejně. Sjezdovky jsou sice zasněžovány, nicméně vypadá to, že se vleky jen tak nespustí. Přesto lze samozřejmě najít spousty míst, kam se vyplatí vyrazit. My se na některá podíváme mnohem podrobněji. Třeba i vám to nakonec nedá a někam ven se vydáte. Minimálně čerstvý vzduch každému z nás prospěje.

Známé skalní hrady

Výbornou volbu představují přírodní lokality. Ty nabídnou třeba takové skalní hrady v ČR. Jedná se o unikátní přírodní lokality, jež bezesporu stoprocentně stojí za návštěvu. A kam konkrétně vyrazit? Třeba na skalní hrad Jestřebí, kolem nějž dnes stojí vcelku znatelné množství budov. Zajímavý je také bývalý dřevěný hrad Stohánek nacházející se na skalním útvaru v Ralsku. Vyrazit sem lze i po cyklostezkách.

Vychutnejte si pohledy z výšky

Třeba v Olomouckém kraji. Tady je spousta krásných rozhleden nabízejících zcela unikátní pohledy. naším prvním tipem na rozhledny Olomouckého kraje je Zlatý Chlum. Jedná se o kamennou rozhlednu nacházející se na stejnojmenném kopci. Postavena byla v nadmořské výšce 875 metrů. Rozhledna je místními označována také jako Frývaldovská. Moc hezká je také rozhledna Háj. Ta stojí na místě původní stavby, jež byla zničena bleskem v polovině minulého století. Zapomenout nelze ani na Rozhlednu Biskupská Kupa ve Zlatých horách a mnohé jiné.

Biskupská Kupa

Biskupská Kupa: Zdroj obrázku cklub.cz

Na běžky k Pradědu

Proč ne? Když se podíváte do jakéhokoli průvodce pro Českou republiku, zjistíte, že trasy na Praděd jsou doporučovány všem běžkařům. vynikající je třeba ta vedoucí z Červenohorského sedla přes Švýcárnu. Vydat se ale můžete kamkoli jinam. Moc hezké jsou běžkařské trasy okolo Nového Města na Moravě. Volit si můžete tratě přesně podle vašich představ a fyzické zdatnosti.

Skalní hrad: Zdroj obrázku: cklub.cz

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *