Kam za šnorchlováním v Egyptě. Zajímavých lokalit je více

Potápění Egypt

Dovolená v Egyptě je pro mnohé jen o potápění a šnorchlování. Egypt je naprosto ideálním cílem pro tyto výletníky. O všem vypovídají i různé fotografie od zájezdníků. Prohlédněte si je všechny a nechejte se inspirovat a motivovat. Ve všech případech se jedná o záběry pořízené při šnorchlování nebo potápěním.

Mnohem lepší podmínky pro pozorování podmořského života, než jaké inzeruje egyptské pobřeží Rudého moře, lze jen těžko objevit. A kdybychom takové místo přece jen objevili, vězte, že by to byl hodně vzdálený cíl. Nicméně četné výjimečné oblasti se v tomto ohledu s Egyptem v žádném případě nemohou měřit. Ať už jsou to Seychely nebo Bali v Indonésii nebo třeba Mauricius.

Nezdráhejte se a vyrazte za šnorchlováním

Dovolená v EgyptěDovolená v Egyptě vás nemusí v určitém období ani vyjít příliš draho. Někteří ovšem čekají, že budou ubytovaní v pětihvězdičkovém hotelu a budou dostávat jídlo do postele. Určitě si můžete někde takový servis zařídit, ale není to zbytečné?

Potápění EgyptFoto: Pixabay

Egypt a jeho krásy

Jste spíše zcestovalí a nemůžete se dočkat, až budete objevovat zákoutí Egypta? Pak vám pomůžeme a ukážeme co vidět v Egyptěco vidět v Egyptě. Velké pyramidy a Sfingu ani nemusíme představovat. Byly už v tolika filmech! Ale rozhodně stojí za návštěvu egyptská metropole Memphis, Káhira, přístav Alexandrie nebo botanická zahrada osázená tropickými a subtropickými rostlinami.

Hlavní metropole Egypta

Nyní mluvíme o Marsa MatrouhMarsa Matrouh, o městě, které leží směrem na západ. K městu se lze dostat jak ze severu po moři, tak z jihu přes Západní poušť. Historie města je opravdu pozoruhodná a je datovaná už od vlády Alexandra Velikého. Tehdy ovšem město nebylo tak vyspělé a šlo spíše o malou rybářskou oblast.

KáhiraFoto: Pixabay

Turistické centrum klidu a míru

Marsa AlamMarsa Alam je úchvatné turistické centrum, jehož krásy přijíždí obdivovat každoročně několik tisíc lidí. Pokud hledáte to nejlepší místo pro šnorchlování, pak jste tu správně. Najdete tu snadný přístup do moře, dobrou viditelnost a korálové dno před sebou. Existují i místa, zejména strany zálivů, které jsou bohaté na korálové bariéry.

Zdroje info: ckklub.cz, eurozpravy.cz  

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.