Řecko

Karpathos: Dovolená na jedničku

Řecký ostrov Karpathos láká turisty zejména na své pláže, kterých má až padesát.  To však není všechno, najdete tady i turistické trasy v horských vesnicích a také taverny s typickými pochutinami ostrova.

Jak se na ostrov Karpathos dostat?

Ostrov Karpathos se nachází mezi Krétou a Rhodosem. Na Karpathos se zatím neženou davy turistů, jako na ostatní řecké ostrovy, ale najdete tady už tři obrovské hotelové komplexy. Na ostrov se od nás dostanete buď charterovým letem, který během letní sezóny uskutečňuje pravidelně, nebo se dá letět do Athén a z nich pak místními spoji na ostrov Karpathos.

Karpathos

Hlavní město Pigadia

V hlavním městě Karpathosu Pigadia žije okolo 2 500 obyvatel a je ideální místem. Ve dne se totiž můžete opalovat na pláži u moře a večer strávit ve městě v uličkách u obchůdků, taveren a cukráren.  A pokud vám to bude málo, z přístavu se dá vyrazit na další ostrovy, třeba Rhodos, Kakos nebo Krétu.  Nedaleko hlavního města asi 20 kilometrů spatříte pláž Apella, která má krásně vyhřátý písek, obklopuje ji průzračně čistá voda odstínech od tmavě modré přes tyrkysovou až po světle zelenou.

Karpathos

Nejkrásnější vesničky

Oblíbeným jednodenním výletem je také vycházková trasa ke kapličce Agios Sarias. Trasa vede soutěskou přes opuštěnou vesnici Argos.  Ve vesničce Menetes zase najdete muzeum, kde můžete vidět, jaký byl venkovský život nebo kulturní tradice místních lidí v dávných dobách. K vidění jsou zde i sochy, náboženské předměty nebo keramika. Další zajímavou vesnicí je rybářská vesnice Lefkos s tavernami a obchůdky. Vesnice Lefkos leží u písečné pláže Gialou Chorafi, která je díky pozvolnému vstupu do vody ideální pro děti. Pro milovníky vln je zase lákavá pláž Frangolimionas. Za nejkrásnější vesničku ostrova je pak považována vesnice Olympos, ukrývající se v horách. Typické jsou šedivé stěny domků, které měli původně splývat s okolím, nyní však svou barevností návštěvníky fascinují.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *