Když do USA, tak určitě navštívit New York City. Ale stát New York nabízí další atraktivní místa k vidění

New York City turisty láká a kdo do USA zavítá, málokdy toto nejlidnatější město Spojených států Amerických mine. Kromě města existuje i stát New York, jenž umí nabídnout také spoustu zajímavého. Co by určitě nemělo uniknout pozornosti zvídavých cestovatelů?

Niagarské vodopády

Pochopitelně, že při návštěvě USA není možné se nepodívat do New Yorku. My však dnes ponecháme stranou sochu Svobody, Brooklynský most, Hyde Park, Central Park, Empire State Building a další zdejší pamětihodnosti, ale zavítáme kousek dál – do státu New York. Co říkáte například Niagarským vodopádům? Že jsou hlavním tahákem kanadské provincie Ontario? To je sice pravda, platí to pro největší vodopád s názvem Podkova. Dva menší, Americký vodopád a Nevěstin závoj, leží oba na území státu New York. Lze je tedy řadit k jedněm z přírodních divů USA. Kromě vodopádů mohou výletníci pěšky i na kole prozkoumat místní vinice.

Poughkeepsie. Foto: Unsplash

Poughkeepsie a řeka Hudson

Správním centrem a největším městem v okresu Dutchess County ve státě New York je Poughkeepsie, které leží asi 132 km severně od New York City. Zde je hlavním turistickým tahákem řeka Hudson a pohled na ní z mostu pro pěší, jenž spojuje oba břehy řeky. Na kopci s výhledem na malebný Hudson se nachází Locust Grove Estate, což je veřejnosti přístupné historické italské sídlo s uměleckými galeriemi, květinovými zahradami a několika kilometry turistických stezek.

Jeskyně Howe Caverns

Druhou nejnavštěvovanější přírodní atrakcí ve státě New York je vápencová jeskyně Howe Caverns, která leží 48 metrů pod zemí. Její součástí je i jezero Venušino. Jeskyně byla objevena už v roce 1842. Konstantní teplota v ní je asi 11 °C bez ohledu na venkovní počasí. Howe Caverns je přístupná veřejnosti, její prohlídka zabere asi 80 minut. Dokonce se v ní konají i svatební obřady.

Zdroj info: insider.com

Niagarské vodopády, Venušin závoj. Náhledové foto: Unsplash

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.