Knižní cestovatelské tipy

Pokud máte v okruhu blízkých či rodiny osoby, které jsou cestovatelskými milovníky, určitě můžete poradit jeden z následujících titulů. Dnes si totiž představíme knihy, jejichž hlavním motivem je právě cestování. Neztrácejme tedy čas a pojďme na to!

Prázdniny v Evropě

Dnes již známý český cestovatel a spisovatel Ladislav Zibura přidává do svého výčtu knih další. Tentokrát se jedná o titul s názvem Prázdniny v Evropě. Jde v pořadí o čtvrtou knihu a ani tentokrát se nebudete nudit. V této knize můžete s Ladislavem Ziburou zažít 14 tisíc kilometrů dlouhé putování, během něhož navštívíte Athény, Balkán, střední Evropu, Pobaltí, a dokonce i oblasti za polárním kruhem. Knihu lze doporučit hlavně lidem, kteří vedle cestopisů hledají i knihu, u které se pořádně zasmějí. Humor totiž k Ziburovým knihám či přednáškám prostě patří, nejspíše je i klíčem jeho úspěchu.

Rough Guide: Německo

Dalším představovaným titulem bude ten s názvem Rough Guide: Německo. Jde o knihu, která ukazuje, že i náš západní soused má cestovatelům a turistům, co nabídnout, ač často nebývá úplně vysněnou destinací. Představuje gastronomické, kulturní a relaxační lákadla, a tak si vyberete určitě alespoň pár míst, kam se rádi podíváte. Kniha, jako i další z této řady, zahrnuje i cyklostezky. Obsahuje i celobarevné mapy a doporučené trasy. Jde tedy o navýsost praktickou knihu, kterou použijete jak při plánování výletů, tak i při orientaci v daných lokalitách.

Česko krásné, Česko mé

Jak by řekli angličtináři last but not least. Podíváme se ještě na poslední knižní titul, který je určen pro milovníky českých turistických lokalit. Název Česko krásné, Česko mé již vypovídá o všem. Naleznete zde tipy na hrady a zámky, přírodní výlety nebo lidovou kulturu. Hlavní dominantou knihy jsou obrazové materiály. V knize naleznete více než 400 barevných fotografií míst, která posléze můžete sami navštívit.