Kodaň: Město překvapení

Kodaň

O Kodani se říká, že je to místo, kde jsou nejšťastnější lidé na světě.  I přesto všechno však bývá Kodaň opomíjena kvůli známějším evropským metropolím.  Tato dánská metropole však nabízí spoustu překvapení.

Symbol města

Největším turistickým lákadlem a symbolem města je socha Malé mořské víly, která vznikla na počest Hanse Christiana Andersena, slavného dánského pohádkáře. Socha Malé mořské víly střeží břehy přístavní promenády Langelinie a to už přes sto let.  S Hansem Christianem Andersenem se pojí také přístav Nyhavn, malebný přístav s barevnými domy, a ve třech z nich sám Andersen také žil. Dnes se v těchto barevných domech ukrývají kavárny, bary a restaurace.  Je to zkrátka místo setkávání a užívání si příjemné atmosféry s přáteli.

Kodaň

Amalienborg

Pokud navštívíte Kodaň, rozhodně byste neměli minout Amalienborg. Jedná se o komplex se čtyřmi stejnými paláci a v jednom z nich sídlí královna Markéta II. Uprostřed paláců je socha Frederika V, který vládl na dánském trůně v 18. století.  Komplex je střežen královskou gardou a každý den v pravé poledne dochází ke střídání stráží. Blízko paláce se nachází také Fredericks Kirke někdy nazývaný i jako Mramorový kostel.  Další důležitou budovou Kodaně je Christiansborg, což je sídlo parlamentu, nejvyššího soudu i předsedy vlády.  Jestliže si chcete prohlédnout i korunovační klenoty zavítejte do zámku Rosenborg, jeho sklepení ukrývá poklady.  Tento renesanční zámek najdete v centru města.

Amalienborg

Nejstarší zábavní park na světě

Každý jsme duší stále dítě, takže zábavní parky lákají zkrátka každého, kdo si chce zase znovu hrát. V centru města vedle radnice se nachází zábavní park Tivoli, kde najdete atrakce od horských dráha až po strašidelné domy. Na své si tak přijde každý. Nejkouzelnější je Tivoli večer, kdy jsou rozsvícena všechna světýlka. Kodaň se také pyšní nejstarším zábavním parkem na světě a to Bakkenerem. A pokud rádi prozkoumáváte města i z jiné stránky, než té klasické, nasměrujte své kroky v Kodani do Christianie, autonomní zóny všechny pouličních umělců, hudebníků a volnomyšlenkářů.  Zónu tvoří bývalé kasárny a vy se tady můžete jen kochat nebo něco nakoupit. Najdete tady opravdu všechno, na co si vzpomenete.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.