Amalfi

Kouzelná Itálie: městečko Amalfi a okolí

Amalfi je Italskými obyvateli považováno za jedno z nejkrásnějších v jejich zemi. Pro nás moc známé není. Má však skvělé spojení. Z Neapole se do Amalfi v Itálii dostanete už za hodinu a půl. Pro milovníky památek Amalfi láká zejména kvůli katedrále sv. Andrey nebo sv. Ondřeje z 11. století a další a další zajímavá místa. Jaká? To se dozvíte v následujících řádcích.

 Amalfi

Většina starobylých staveb pochází z éry Marinara di Amalfi, mocné námořní republiky. V tu dobu zde žilo na 70 tisíc obyvatel a rostl zde ochod s obilím i s otroky. Republika byla nakonec zpustošena díky nájezdníků z Pisy a to i přes výhodnou polohu na úpatí hory Monte Cerreto.  Ta je dnes lákadlem pěších turistů. Samotné město má sice jen jednu pláž, ale za to se táhne 40 kilometrovým Amalfitanským pobřežím po obou stranách. A díky nevšední kráse je zapsáno do seznamu UNESCO. Mimo koupání je to místo skvělé na pěší túry. Mezi nejnavštěvovanější patří stezka/ Cesta Bohů neboli  Santiero degli Dei. Stezka není fyzicky náročná, pokocháte se místy nedotčenou krajinou s pestrobarevnými květinami a vůní citroníků.

Další letoviska

Za návštěvu stojí i další přímořská letoviska, třeba  Minori, kam jezdili za odpočinkem už Římané. Důkazem toho bylo nalezení Villa Romana, rozsáhlého archeologického komplexu z 1. století. Nebo také Maiori s kilometr dlouhou pláží zajímavou především skalním komplexem Santa Maria de Olearia. Některá místa přilákalo taky spoustu umělců. Například ves Ravello si oblíbila Greta Garbo nebo Jacqueline Kennedyová Onassisová a další.

Jeskyně a sopky

V této oblasti Itálie lze podniknout i jednodenní zajímavé výlety do mořských jeskyň Gotta Sulfurea nebo Grotta Pandora. Grota Pandora je zajímavá zejména díky barevným kombinacím krápníků a smaragdové vodě. Nesmíme také zapomenout na okus dál ležící sopku Vesuv, která je nejaktivnější sopkou v Evropě.  Před sopkou se ještě zastavte u erupcí zasypaného města Pompeje.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *