Zoo Plzeň

Na výlet do Plzně i s dětmi

Léto je obdobím dovolených, ale i výletů v našich českých regionech.  Toho jsou si vědomi i v Plzni a na letní prázdniny a do konce září připravili rodinou vstupenku na všechny plzeňské atrakce vhodné pro děti i dospělé. A o jaké atrakce a místa se jedná?

Techmania Science centre- nejpolárnější atrakce

Ano opravdu, tato atrakce není otevřena ještě ani 10 let a už je jednou z nejpopulárnějších v Plzni. Rodiče i děti se tu zabaví klidně i na půl dne. A to hlavně díky různorodosti atrakcí. Často tak uvidíte nejen nadšené děti, ale i tatínky, jak si zkouší třeba manipulaci s bagrem. Expozice je tady opravdu mnoho.  Důraz je kladen na poznávání nejrůznějších oborů vědy, ale hlavně zábavnou formou. Děti si vyzkouší, jak fungují zákonitosti spojené s vodou nebo se třeba na vlastní oči přesvědčí, co všechno dokážou určité chemické prvky a sloučeniny. Zavítat můžete také do 3D Planetária.

Plzeň a zoo

V plzeňské zoologické zahradě se nachází přes 7 tisíc zvířat. Jelikož se zoo nachází asi 3 kilometry od centra města Plzně, můžete z náměstí Republiky nasednout na vláček a dojet do zoo. Lákadlem jsou hlavně žirafy nebo třeba klokan bílý rudokrký. Pokud si prohlídku dobře naplánujete, můžete shlédnout i některá komentovaná krmení. V Plzeňské zoo se také snaží zvířata přiblížit co nejvíce lidem. Takže některá ze zvířat jsou ve volném výběhu a vy se jich můžete dotknout nebo si je z blízka vyfotit.  Pořád jsou to však zvířat, takže milé a hlavně slušné chování je na místě.

Zábava pro ty nejmenší

 Pro ty nejmenší je tu zase k dispozici Dinopark Plzeň. Prohlédnout si můžete dinosaury v životní velikosti, dále paleontologická hřiště, kde si děti mohou zahrát na archeology a nalézat nejrůznější pozůstatky dinosaurů. Vstupenka zahrnuje také vstup do 3D kina na krátký film. Jiný typem zábavy a poznání je muzeum loutek Plzeň. Děti zde uvidí krátké loutkové představení a navíc si budou moci vyzkoušet, jak funguje manipulace s loutkami. Potěšeni budou hlavně příznivci Spejbla a Hurvínka.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *