Která pánská trička zvolit pro toto léto?

Trička

nská trička představují asi nejvíce nošený druh oblečení mezi muži. Můžete z něj vytvořit skvělý outfit. A když zkrátka nevíte, co na sebe, tak sáhnete po tričku a můžete vyrazit. Zní to jednoduše, avšak nyní přichází ten problém. Víte, jaký materiál si máte zvolit, jaký střih a jakou velikost? Dnes si to rozebereme hezky popořádku, abyste v tom měli pořádek.

Pokud si vybíráte tričko, tak je důležité si uvědomit, na jaký účel si tričko pořizujete. Jedná se o tričko na sport nebo na doma? Oblečení na sport totiž může být „funkční“ a pomáhat sát pot. Takové funkční tričko tak bude vyrobené z umělých materiálů, které mají dobré vlastnosti pro sání potu. Pokud chcete tričko nosit i někam „ven“, tak musí dobře vypadat a skvěle vám padnout, proto se podíváme také na to, jak vybrat správnou velikost.

Není materiál jako materiál

Trička mohou být vyrobené z různého materiálu, buďto přírodního nebo umělého. Jak jsme se zmiňovali výše, tak každý materiál má různé vlastnosti, které se hodí na různé příležitosti. Pokud jste trochu zmatení, tak se není čeho bát, protože Bolf nám pomůže. Níže jsme si pro Vás vybrali pár příkladů materiálů, které jsou typické pro výrobu triček.

 Přírodní látky

  • Bavlna – bavlněné tričko zná asi každý, vyznačuje se svou hladkostí a odolností. Velmi snadno se pere a žehlí. Hlavní výhodou je relativně nízká cena, pohodlné nošení, které nedráždí kůži a mnoho barev a stylů, ze kterých si můžete vybrat. Existují také trička vyrobené z bio bavlny, které jsou extra hebké a hladké.
  • Len – lněné tričko je velmi pevné a vydrží vám, tak dlouhou dobu. Mimo to je tento materiál velmi chladivý a prodyšný, díky tomu odvádí velmi dobře pot a teplo.
  • Kašmír – obecně platí, že oblečení z kašmíru je velmi luxusní a drahé. Je to z důvodu toho, že se tento materiál získává z podsady kašmírských koz a například na výrobu jednoho trička je zapotřebí nasbírat vlnu ze tří až čtyř koz. Proto je tato látka tak, vzácná a drahá. Jako kompenzaci však dostanete velmi příjemný materiál, který nemá konkurenci.

Umělé látky

  • Elastan – je velmi pružná látka, která dobře drží svůj tvar a nemačká Elastan nesaje pot, takže se hodí na sportovní aktivity. Právě funkční oblečení je velmi často vyrobené z elastanového vlákna.
  • Polyester – je syntetická látka, která stejně jako elastan velmi dobře drží svůj tvar a nemačká Má podobné vlastnosti jako elastan a proto je hojně využíván při výrobě sportovního oblečení.

Jak vybrat správnou velikost trička?

Rozhodně vám doporučujeme nepodceňovat výběr správné velikosti trička. Příliš upnuté tričko vám rozhodně neudělá kompliment a bude spíše vypadat, jakože jste zdědili tričko od vašeho staršího sourozence. Naopak, když si obléknete tričko o dvě velikosti vyšší, než je ta vaše, budete vypadat jako rapper z devadesátých let. Různé značky mají své střihy, a proto je klidně možné, že tričko od jedné značky vám může skvěle padnout ve velikosti L, ale u druhé značky budete v „elku“ vypadat jako výše zmíněný rapper na Hip Hop srazu.

Náhledové foto: Bolf.cz

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.