Aljaška1

Lákadla i nástrahy Aljašky – proč si stále zachovává svůj nevšední ráz

Dá se říct, že ji turisté ještě tak docela neobjevili. A to i přesto, že jen málokde lze pozorovat tak nádhernou polární záři nebo si užít ničím nerušené výlety do divočiny. Ale i když se nám cestovní kanceláře snaží podsouvat Aljašku jako opravdu romantické místo, neměli bychom zapomínat ani na její stinnou stránku.

Každoročně tu řada turistů zahyne, když podcení rozvodněnou řeku nebo setkání s nebezpečnými zvířaty. A v bezpečí tu nejste dokonce ani před lidmi.

Aljaška

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nevstupovat, jinak budu střílet

Aljaška je drsná země. A i když to vypadá, že je z větší části neobydlená, nenechte se mýlit. Pokud narazíte na cedule s nápisy jako “Private property” nebo “No trespassing”, vydejte se raději jinudy. Dodnes tu totiž platí zákon, který umožňuje nezvané návštěvníky jednoduše zastřelit. A nikdy nevíte, na koho narazíte.

Vyhýbejte se medvědům

Aljaška je místem pro dobrodruhy, přesto byste se tu měli pohybovat nejlépe ve tříčlenných skupinkách. Na takové množství lidí si totiž místní medvědi už zpravidla netroufnou. A naopak osamocení cestovatelé by se při troše smůly mohli snadno stát jejich další obětí. Musíte tedy volit mezi osamělými výlety a bezpečím. Jinak to tu nejde.

Aljaška

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Eskymácké olympijské hry jsou tak trochu specifické

Ale nejde tu jenom o divočinu. Účastnit se můžete i celé řady kulturních akcí. Třeba Eskymáckých olympijských her (EOH). Většině turistů se bude vzpírání ušima nebo volba Miss Eskimo určitě líbit. Ovšem jen do doby, než dojde i na drsnější disciplíny, třeba na stahování tuleňů z kůže na čas. Nejde o nijak pěknou ani voňavou podívanou. Ale ke zdejším životu to zkrátka patří. Není však divu, že se sem návštěvníci tak úplně nehrnou, co říkáte?

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *