Levandulová pole v Provence – negativní stránky, o kterých se nemluví

Také se těšíte na svůj vysněný výlet za levandulí? Ne, nechceme vás odradit, jen tak trochu připravit na těžkosti, které by mohly přijít. A že jich nebude málo. A kdo je připraven, nebývá překvapen, že?

Levandulová pole jsou tak velká, že není problém najít nějaké osamělé místo

Když si prohlížíte fotografie z levandulových polí, naivně jsem si myslíte, že tam nikdo není, že? Na místě pak budete velmi nepříjemně překvapeni, když se ukáže, že kromě profesionálních fotografů se stativy je tady i spousta tzv. instagramových turistů! Chcete-li mít pro svůj profil také tu nejlepší fotografii, pořádně se zapotíte. Na poslední chvíli vám totiž do záběru vždycky někdo vleze 🙂

Levandule

Spousta obtížného hmyzu

Druhou, ještě důležitější věcí věcí, na kterou byste neměli v žádném případě zapomínat, jsou rozhodně včely. Ano, na levandulových polích najdete opravdu mnoho včel, létajících nízko nad květy levandule. Bzučení je po nějaké chvíli docela otravné, sundání bot a procházka uhrabanými pěšinkami nehrozí a po celou dobu musíte být velmi opatrní. Z téhož důvodu nedoporučujeme Provence ani jako vhodné místo pro děti, bohužel.

Provence

Není to levandule, ale lavandin

Je to vlastně takový levandulový bratránek, vzniklý křížením. Na první pohled vypadá jako levandule, ale na ten druhý se prozradí rozvětvujícím se květenstvím a poněkud ostrou až nepříjemně štiplavou vůni. Po charakteristické sladkosti levandule ani památky. Pravou levanduli najdete spíše na menší farmách.

Provence

Všude jenom levandule

Ale abychom nebyli depresivní, přidáme nakonec jeden dobrý tip. Vydejte se do vesnice Coustellet, v níž kromě nádherných fialových polí najdete také zajímavé Muzeum levandule a slavnou náhorní plošinu Boux s malebným výhledem na hory obrovská pole levandule před nimi. Takový zážitek si zkrátka nemůžete nechat ujít!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.