Londýn z jiné perspektivy

Londýn

Existuje spoustu způsobů, jak si užít Londýn a jeho blízké okolí. Samozřejmě záleží na tom, co od této metropole očekáváte nebo na jak dlouho jste se sem vydali.  Londýn není jen Buckinghamský palác nebo Tower Bridge, proto v dnešním článku představíme několik tipů, co navštívit, ochutnat nebo zažít, abyste poznali anglický život i z jiné perspektivy.

Tradiční ruch velkoměsta

Mimo tradiční turistické atrakce se nachází například South Bank, jižní břeh řeky Temže. Při procházce podél řeky narazíte na spoustu zajímavých míst a nasajete atmosféru velkoměsta.  Určitě byste se měli zastavit u Borough Market, kde si můžete vybrat a ochutnat z britské i exotické kuchyně. Ať už si vyberete jakýkoliv pokrm, máte vždy jistotu, že je v té nejvyšší kvalitě a budete to gurmánský zážitek. Nejlepší je vydat se na Borough Market mimo dobu oběda, nestrávíte tak půl dne ve frontě.

Londýn

Trocha historie a kultury

A teď trochu historie v současnosti. V Hodinách anglického jazyka jsme si všichni povídali o tom, jak funguje britská vláda a kde se nachází parlament atd.  V hodinách angličtiny nezajímavé, ale pokud se dostanete v Londýně k Houses of parliament, určitě neváhejte, obětujte i těch osmnáct liber za vstup a běžte se podívat na místa, kde se setkává historie se současností, tedy do House of Commons nebo House of Lords. Bude to nezapomenutelný zážitek.  Pokud byste zatoužili po kultuře, navštivte Royal Opera House. Za návštěvu stojí jistě i samotná majestátní budova opery, ale ani při zhlédnutí představení baletního souboru nebudete litovat.  Už jen proto, že The Royal Ballet je jeden z největších a nejlepších baletních souborů na světě.

Londýn

Zastávka v British pub

To, že si poznávání nových míst máte užít se vším, co k tomu patří je jasné. Proto nevyhnutelnou podmínkou návštěvy Londýna je typická Britsh pub. Hospod je tu spousta a některé už stovky let. Vyzkoušejte třeba Ye Olde Mitre, kde se pivo čepuje už od roku 1546 či Princess Louise s čepovaným pivem přímo ze sudu. Na dobrý ležák v Británii asi nenarazíte, ale ochutnejte zdejší klasiku, jako je bitter, ipa či stout a to od menších pivovarů, mezi které patří například  Brew Dog nebo Ringwood Brewery.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.