Mallorca – atrakce v dovolenkovém párty ráji Evropy

Mallorca patří Španělsku a je největším kouskem pevniny na Baleárských ostrovech. Má ovšem i menší ovšem neméně známé sourozence, jmenují se: Menorca, Ibiza, Formentera. Prázdninová sezóna trvá od června do října.

Nejspíš vás nepřekvapí, že celá ekonomika Mallorky je založena na cestovním ruchu. O tom svědčí i fakt, že tu najdete 1600 hotelů s téměř 300 000 místy pro turisty. A co sem vlastně návštěvníky tak láká?

Ideální místo pro prázdninovou dovolenou

Klima ostrova je středomořské, takže se tu opravdu budete cítit jako na dovolené. Dlouhá, suchá a horká léta, která sem lákají nejvíce lidí, se střídají s relativně deštivými ovšem velmi mírnými zimami. Takže pokud chcete vyrazit na dovolenou i mimo tradiční prázdninové měsíce, pak klidně můžete.

Foto: Pixabay

Rušné párty čtvrti, ale i krásné a klidné pláže

Pokud cestujete za zábavou, pak si na Mallorce rozhodně přijdete na své. Vaší primární destinací by se měla stát Palma de Mallorca alias hlavní město ostrova. Vše je zde přizpůsobeno potřebám turistů, takže tu najdete mnohé zábavní podniky, restaurace a kavárny, doslova nalepené na sobě. Ale připravte se na to, že ceny jsou poměrně peprné, ovšem všeobecně je dovolená na Mallorce je dražší než na mnoha jiných obdobně vybavených ostrovech.

Památky pro milovníky klidu

Alcudia je jedním z nejkrásnějších měst na Mallorce. Středověké městské hradby, vynořující se z borovicových lesů, zůstaly od svého vzniku téměř nedotčeny a unikátní atmosféru, kterou vyzařují, ještě dokreslují nádherné historické památky, chutné jídlo a samozřejmě také velkolepé festivaly, pořádané několikrát do roka.

Naopak Deia představuje jednu z nejkrásnějších horských vesnic na Mallorce. Vyzařuje z ní pravá středomořská atmosféra a jedinečný klid. Není divu, že si pobyt zde oblíbil i slavný básník Robert Graves. Jeho dům, známý pod jménem Ca N’Alluny, dnes slouží jako muzeum. A podobně krásná je i malebná vesnička Valldemossa.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.cestujlevne.com/pruvodce/spanelsko/mallorca

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.