popeye-village-4158038_640

Malta a všechno, čím vás dostane

Ostrov Malta se nachází ve Středozemním moři a jedná se o vůbec nejmenší členskou zemi Evropské Unie, na jejímž území žije půl milionu obyvatel. Ačkoli z hlediska rozlohy rozhodně nedominuje, stala se z ní postupem času jedna z nejoblíbenějších turistických destinací. Za to vděčí především krásné přírodě, velkému množství kulturních památek a milovníky gastronomie jistě upoutá také pestrá a chutná kuchyně.

Slunečná dovolená po 300 dní v roce

Ostrov, který svého času obývala česká herečka Adina Mandlová s manželem Benem, je tolik oblíbenou turistickou lokalitou zejména proto, že po většinu roku nezažijete špatné počasí. Sluncem zalitou pohodu můžete nasávat po 300 dní v roce, takže v podstatě není vůbec důležité, v jakém ročním období dovolenou naplánujete. Aktivity jako plavání, potápění, plachtění, cyklistika i opalování na krásných písčitých plážích vám zkrátka nikdy neutečou.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Turistika po přírodě i památkách

Ať už pěšky nebo na kole, na Maltě se můžete rozletět do všech stran a pokaždé narazíte na něco, co jednoznačně stojí za pozornost. Ostrov totiž disponuje řadou turistických a cyklistických tras, které dosahují zhruba jednoho tisíce kilometrů lemovaného restauracemi a místy určenými k odpočinku.

Pokud se zajímáte o památky, tak hlavní město Valleta, které je zároveň pozůstatkem z historické pevnosti, vám nesmí uniknout. Dominantou města jsou bezpochyby kostel Panny Marie a římsko-katolická katedrála sv. Jana Křtitele. Za zmínku pak stojí také Palác velmistrů, pevnost sv. Elma a barokní stavby osmi paláců věnovaných jednotlivých národům maltézských rytířů.

Řád maltézských rytířů po sobě zanechal nespočet úžasných staveb starších než samotné pyramidy. V minulosti bojoval proti nájezdům osmanských a muslimských vojsk a jelikož si se všemi vetřelci dokázal poradit a uchránil tak svou jedinečnou architekturu před zničením, přežil až do dnešního dne, ačkoli v současné době má spíše charitativní charakter.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *