rybar

Máte rybaření jako svého koníčka? Pak se vás noční zákaz vycházení (ne)týká

Je to zvláštní, ale je to tak. Dlouhý seznam výjimek ze stávajících opatření si připsal další položku. A pozitivně ji budou kvitovat všichni, kdo se ve volném čase věnují lovu ryb. Nově je totiž možné vyrazit za svou oblíbenou činností i v čase, který je běžným“smrtelníkům zapovězen“ – tedy v době mezi 21:00 – 5:00 hod. Má to ovšem háček.

Chystáte se na lov tloušťů na plavanou? Máte spadeno na mníky či parmy a ze všeho nejraději lovíte brzy ráno nebo po setmění? Pak si konečně téhle zábavy můžete užít do sytosti.

Ministerstvo vnitra dokázalo překvapit

Ještě donedávna přitom nic podobného nebylo možné. Ovšem ve chvíli, kdy vstoupilo 1. března v platnost nařízení, omezující pohyb mezi okresy, vyplavala na povrch i další zajímavost. Jak bylo možné dočíst se na webu covid.gov.cz, rybaření bylo vyňato ze zákazu nočního volného pohybu osob.

Znamená to tedy, že si můžete plně vychutnat povolenou dobu denního rybaření, která se v březnu pohybuje mezi 5:00 – 22:00, a to včetně ničím nerušené dopravy na místo. Udice tak můžete nahodit opravdu s úderem páté hodiny ranní, a to bez ohledu na to, jak daleko to ke svému oblíbenému místu máte. Všude však zatím vyrazit nemůžete.

rybar

Foto: Pixabay.com

Jak je to s pohybem mezi okresy

Další zprávou, která v rybářské komunitě vyvolala pozitivní reakci, byla další změna ohledně nařízených opatření. Ministerstvo totiž z nařízení vyškrtlo větu „lov ryb na udici povolen pouze v rámci území obce, ve které má rybář bydliště“. Znamená to tedy, že se nově může vyrazit i za hranice okresu?

Český rybářský svaz před tímto krokem varuje. Požádal už o vyjádření příslušných orgánů, bohužel do doby vydání tohoto článku se na stránkách rybsvaz.cz žádné nové info neobjevilo. Výlet za hranice okresu tedy nedoporučujeme. A je vhodné si rovněž připomenout platná nařízení o pobytu u vody. Lov je povolen nejvýše ve skupině dvou osob, přičemž od ostatních je třeba zachovávat rozestupy 2 metry.

Aktualizováno: během pátečního večera nakonec ministerstvo všechny zmiňované výjimky zrušilo. Rybařit je tedy možné pouze v rámci území katastru obce v místě trvalého pobytu nebo bydliště (tedy dokonce ani nikoli v rámci okresu) a to v čase mezi 05:00 – 22:59 hod.

Zdroj: covid.gov.cz, rybsvaz.cz

Náhledové foto: Pixabay.com

 

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *