Monopoli – půvabný kousek Itálie, kde mají volné pláže i v srpnu

Rádi byste nasáli trochu té pověstné italské atmosféry, ale nechce se vám mačkat v davu všehoschopných turistů? Pak bude pro vás dobrým tipem městečko Monopoli v Apulii. Nemůže se sice pyšnit žádnou věhlasnou pamětihodností, ale zato se může chlubit i velmi příjemným klimatem, krásnou pláží, historickými kulisami a především klidem.

Jeho jméno si zapamatujete snadno – připomíná totiž známou deskovou hru (pokud si tedy odmyslíme pravopis). A jakmile si během návštěvy některé ze zdejších kaváren nebo restaurací vychutnáte jedinečný výhled na azurové moře, už ho nikdy nezapomenete.

Monopoli – když se nechcete honit za zážitky

Ten, kdo se sem vypraví poprvé, často získá dojem, že právě tady se zastavil čas. Malebná přímořská promenáda totiž dýchá klidem i uprostřed turistické sezóny a vy zkrátka nemůžete pochopit, jak mohl takovou krásu někdo opomenout. A situace zůstane stejná i po příchodu do historického centra města. Chybí jen historické kostýmy a sem tam naruší dojem některá z barevnějších cedulí místní restaurací, barů a kaváren. Jinak je ale první dojem absolutně dokonalý.

A dokonalý i zůstane. Stačí usednout k jednomu ze stolečků a objednat si panini, křupavou bruschettu nebo některé z vyhlášených místních vín. Chcete-li tip na dobrý podnik, bude to určitě Vini & Panini, obklopený ze všech stran vinicemi.

Na procházku do přístavu

Ty nejkrásnější zážitky však nasbíráte při procházce podél pobřeží. Historické centrum města je s přístavem přímo spojeno a dostanete se odtud přímo na promenádu. Projděte ji až na konec užijte si jedinečný výhled z bývalé obranné zdi města. Stojí za to.

A jestliže vám procházka nestačí, pamatujte na to, že v Monopoli najdete dokonce i městskou pláž. Nevadí, že je její písečná část poměrně úzká,. Voda je tu čistá a návštěvníků tak akorát a nezáleží na tom, v jakém období roku přicestujete!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.