Moskva a její památky – během prodlouženého víkendu byste nestihli obejít ani ty nejvýznamnější

Pokud chcete zažít opravdu speciální výlet, pak se prostě oprostěte od předsudků a vydejte se do Moskvy. A pokud můžeme, stavte se sem v zimě, protože právě tehdy ukazuje lidem ruská metropole v tomto ročním období ukazuje svou pravou tvář. Zasněžené budovy a náměstí totiž nabízí opravdu pohádkovou podívanou.

Moskva je hlavní město Ruska, a také (což málokdo ví) největší a nejlidnatější město v Evropě . Ovšem jde také o jedno z nejdražších měst na světě, takže se na to připravte, až tam budete cestovat.

Počasí se nemusíte bát

Netřeba se už předem těšit proslulých ruských zim. Klima je kontinentální takže léto je mírné, často deštivé a zima naopak dlouhá a studená. Ovšem do sibiřských vichřic má opravdu daleko. Až sem dorazíte, ohromí vás jako první rozlehlé náměstí a budovy, na nichž se podepsal jak vliv carských dob, tak i sovětská doba a modernizace.

Foto: Pixabay

Rudé náměstí je vyhlášené

Snad bez nadsázky lze říci, že jde o jedno nejznámějších náměstí na světě (byť ne vždy v pozitivním slova smyslu). A ne nadarmo je tedy od roku 1990 součástí světového dědictví. V průběhu historie se tu konaly popravy, různá veřejná oznámení a dokonce i korunovace a i dnes tu můžete navštívit různé kulturní akce. Nachází se zde mimo jiné také Kreml a Leninovo mauzoleum.

Kreml a jeho věže

Kdo by neznal tento monumentální komplex budov na Rudém náměstí. Dříve proslul jako centrum politických rozhodnutí a moci, ale dnes je mnohem spíše baštou moskevského kulturního života. A to opravdu doslova, protože slovo Kreml znamená citadela. Zaujmou vás především zvláštní nárožní věže, z nichž nejkrásnější Spaskaja věž, v níž najdeme i bránu a gotická Nikolskaja věž s krajkovými ornamenty.

Leninovo mauzoleum nabízí trochu bizarní podívanou

Asi vás to nepřekvapí, přesto připomeneme, že je tu stále ještě k vidění nabalzamované tělo komunistického vůdce Vladimíra Iljiče Lenina. I když v poslední době se stále více mluví o jeho „uložení do země“, takže pokud ho chcete opravdu vidět, raději si pospěšte.

Náhledové foto: Pixabay

Zdroj: https://www.mundo.cz/moskva/cestovani

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.