spa-4640664_640

Načerpejte energii v Mariánských Lázních

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Česká republika je skutečnou lázeňskou velmocí, jejíž kořeny sahají hluboko do 15. století. Kolem léčivých pramenů se pa začaly tvořit rozlehlá města, která dnes lákají miliony turistů z celého světa. Jedním z nich jsou i Mariánské Lázně, kterým se v tomto článku hodláme věnovat ještě o něco podrobněji. Nastíníme vám, proč určitě stojí za návštěvu.

Malebné město s dostatkem zeleně všude kolem

Nejdříve se zastavme u toho, co vás na Mariánských Lázních upoutá na první pohled. Město je totiž obehnáno zelení, takže představuje ideální prostředí pro sportovní aktivity či rodinné procházky přírodou. Na své si přijdete v každém ročním období.

V zimě strávíte dlouhé hodiny na běžkách, během teplých měsíců zase vyrazíte na kolo. Pokud budete mít dostatek energie, můžete vyrazit na blízký zámek a hrad Bečov nad Teplou, nedaleko se nachází tak proslulý hrad Loket. Určitě také nevynechejte muzeum miniatur, které vás lusknutím prstů přenese do několika českých i světových měst.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Léčivé prameny pomohou s celou škálou nepříjemností

Nyní už se ale konečně vraťme k léčivým pramenům, kvůli nimž vlastně celý ten poprask kolem Mariánských Lázní vlastně vznikl. V okolí města vytéká na sto minerálních pramenů s vysokým obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí, které mají příznivý vliv při léčbě nemocí pohybového aparátu, ledvin, močových cest, metabolických poruch a gynekologických potíží, které si muži nedokáží představit.

Když už do Mariánských Lázní jedete, určitě neopomeňte ani procházku nádhernou kolonádou, kde o českého turistu v podstatě nezavadíte. Doporučujeme vám návštěvu ve večerních, jelikož pak máte možnost shlédnout velkolepou show Zpívající fontány, které je asi největší dominantou města. Za zmínku stojí také římské lázně nebo dva historické bazény. Jeden den vám zkrátka určitě stačit nebude.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *