yellowstone5

Yellowstone a jeho památky, které vám vezmou dech

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Nejstarší park světa, založený v roce 1872, se rozkládá na území hned tří států USA. Až devět měsíců v roce v něm sněží, takže není divu, že se návštěvnický zájem nejvíce koncentruje do zbylých tří měsíců roku.

10 000 zdejších horkých pramenů a gejzírů je asi polovinou celkového počtu na světě (a konkurovat jim co do velkoleposti mohou jen některá místa na Islandu). Lákadel vám Yellowstone nabídne opravdu hodně a my vám proto poradíme, která nevynechat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Nejkrásnější místa Národního parku Yellowstone na jedné trase

Máte-li dva až tři dny a chcete si krásu zdejší přírody vychutnat opravdu na maximum, pak absolvujte celkem 280 kilometrů dlouhý okruh Grand Loop Road. Dovede vás mimo jiné i k nejznámějšímu lákadlu parku, jímž je Gejzír Old Faithful (Starý věrný). Tryská do výše s železnou pravidelností každých 90 minut a to až do výšky 55 metrů.

Nedaleko od něj leží duhová chlouba parku – Grand Prismatic Spring. Tohle jezírko s průměrem 119 metrů v sobě opravdu ukrývá všechny barvy duhy. Naštěstí je zatím nijak nenarušené, což se bohužel nedá říct o jiném podobném útvaru v Yellowstone – jezírku Morning Glory Pool. Jeho původně žluté okraje se totiž díky nevhodnému chování návštěvníků rozšířily až ke středu, takže dnes už květinu, podle které bylo pojmenováno, nepřipomíná ani vzdáleně.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Na skok od jezírek do tureckého Pamukkale

Ne, nechceme změnit kontinent, jen vás pozvat ke kaskádám travertinových jezírek v Mammoth Hot Spring, jež zmiňovaný klenot často připomínají. Horké prameny tu stékají do pestrobarevné zbarvených jezer a jezírek ve svahu a nabízí opravdu působivý pohled. Mezi vaše poslední favority by pak měl patřit 32 km dlouhý Grand Canyon of Yellowstone s hloubkou místy dosahující až 450 metrů. Dechberoucí vyhlídky a vysoké vodopády vás rozhodně nenechají chladnými.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *