Nan-ning hodlá rozvíjet noční ekonomiku – mohlo by něco podobného vyřešit i naše horká léta?

Středomořské národy jsou svou polední siestou opravdu známé. A velký podíl na ní mají právě teploty, které tu v letních měsících panují. Ovšem jihočínské město Nan-ning hodlá rozvíjet noční ekonomiku pomocí seskupených zón noční spotřeby.

Jde o hlavní město jihočínské autonomní oblasti Kuang-si-čchuang, pokud byste ho chtěli najít na mapě. A právě teď v něm vzniká řada seskupujících se oblastí noční ekonomiky s různorodými možnostmi noční spotřeby.

Za vším stojí samozřejmě počasí

Toto čínské město je pověstné parnými letními dny a horkým podzimem. Ovšem zatímco jinde si obyvatelé na danou situaci pouze stěžují, Nan-ning proslul zvykem svých lidí, kteří si navykli chodit ven a nakupovat v noci. Nejoblíbenějším cílem místních obyvatel a cestovatelů jsou břehy řeky Jung-ťiang, která dokáže přece jen dodat rozpálenému městu trochu toho chládku.

Foto: Pixabay

A tomu se přizpůsobili i místní podnikatelé. Břehy řeky prošly mnoha opravami a dnes si tu mohou lidé vychutnat mimo jiné i skvělé noční výhledy, včetně nádherně osvětleného mostu přes řeku, 3D světelné show na výškových budovách podél řeky a samozřejmě nechybí ani možnosti projížďky na množství oslnivých vyhlídkových lodí.

Navštívit lze i zajímavé památky

To však není vše. Cestovatele, který sem zavítá, může navštívit i staré lidové domy, chrám boha města, pamětní oblouky a také sedm vyhlídkových míst včetně Čínského divadla a pamětní síně Teng Jing-čchao. V ukázkovém bloku noční ekonomiky najdeme například kreativní parky, výstavy scénických umění, tematická kina, umělecké hotely, hudební bary, kreativní obchody s potravinami a typické zdejší restaurace. Rozhodně se tu tedy návštěvníci nenudí. A co vy? Dali byste také přednost nočnímu nakupování nebo si raději všechno odbudete pěkně ve dne,i když za horka?

Zdroj: Hedvábná stezka Sin-chua: jihočínské město Nan-ning hodlá rozvíjet noční ekonomiku pomocí seskupených zón noční spotřeby | Protext – PR služby ČTK , https://severni-vietnam.cz/jak-se-dostat-z-hanoje-do-nanningu-cina/

Náhledové foto: ČTK

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.