Naplánujte si svou cestu do Chorvatska přesně tak, jak potřebujete. Víme, jakým teplotním extrémům se vyhnout a kdy si užít nejnižší ceny

Dovolená v Chorvatsku patří v ČR mezi absolutní klasiky. Ovšem ne vždy se povede přesně tak, jak bychom chtěli. Pojďte si ji letos naplánovat spolu s námi na jedničku.

Prozradíme vám, jak se chorvatské počasí liší od toho českého a co vám mohou jednotlivé sezóny v této zemi nabídnout.

Cestování do Chorvatska se dělí na tři sezóny

Možná vás to příliš nepřekvapí, ale přesto neuškodí si tyto údaje trochu upřesnit. Jak je to tedy s těmi turistickými sezónami v Chorvatsku?

  • Hlavní sezóna tu připadá na červenec a srpen.
  • Za vedlejší sezónou musíte zamířit do měsíců květen, červen a září.
  • Vše ostatní se pak počítá mimo sezónu.

Na dovolené během nejvytíženějších letních měsíců se můžete těšit na poměrně přívětivé teploty 25-30 °C (byť v extrémech s šplhají až ke 35 °C a přinášejí s sebou poměrně silné bouřky). Ceny jsou tu také vyšší – a to zejména na pobřeží.

Chorvatsko

Foto: Pixabay

Ve vedlejší sezoně se ceny drží asi tak uprostřed, ovšem v květnu ještě nebývá dostatečně teplé moře. Naopak na podzim se můžete koupat klidně až do konce října A co měsíce v mezidobí? Během nich najdete v Chorvatsku turistů nejméně, ovšem nepříjemně vás může překvapit počasí.

Jak se české počasí liší od toho chorvatského

Možná vás to překvapí, ale vcelku se navzájem podobají (ve vnitrozemí bývá všeobecně chladněji a počasí je méně stabilní). Jen sněhových přeháněk je v Chorvatsku poskrovnu. Bývají spíše dešťové a není divu, když se zimní teploty běžně pohybují mezi 10-12 °C.

A perfektní je v Chorvatsku také podzim. Teploty jsou tu všeobecně příznivější a plískanic nebývá tolik. Chcete-li nerušeně cestovat po památkách, lze tuto možnost rozhodně doporučit.

Zdroj: Cestujlevne.com/pruvodce/chorvatsko/pocasi, Ubytovanivchorvatsku.cz/weather/pocasi-chorvatsko/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.