Národní park Brecon Beacons: Úžasný kousek Walesu

Národní park Brecon Beacons: Hledáte nevšední místo pro výlet, ale nechcete se pohybovat tam, kde se každý rok vyskytují značné davy turistů? Pak zkuste tentokrát zamířit na sever Evropy, kde na vás čeká národní park Brecon Beacons.

Jeho jméno bychom mohli přeložit jako Breconské majáky a není to jen tak. V dobách minulých totiž právě zde hlídkovali vojáci, kteří měli varovat obyvatele Walesu před útoky z „britské“ strany. A vzhledem k tomu, že je hřeben Brecon Beacons opravdu vysoký (a dlouhý), pak určitě byla většina útoků zpozorována včas.

Foto: Pixabay

Za nádhernou přírodou Walesu

Dnes už vám podobná dobrodružství nehrozí. To ovšem neznamená, že Brecon Beacons nemá co nabídnout. Ba právě naopak, jde o třetí nejstarší park Walesu, který se svého založení dočkal v roce 1957. Před ním dostali přednost jen Snowdonia a Pembrokeshire Coast. Rozkládá se na rozloze 1344 km2 a většinu jeho území tvoří louky (hoje spásané ovcemi a poníky) a travnatá rašeliniště.

Na své si přijdou i milovníci aktivního odpočinku

Rozhodně však nemusíte sázet jen na pomalé procházky. Naopak – můžete si dát i pěkně do těla. Pomůže vám v tom třeba trek Beacons Way, s jehož pomocí můžete zdolat krásných 160 kilometrů. Táhne se od úpatí hory Ysgyryd Fawr (tu najdeme východně od Abergavenny) a dovede vás až do vesnice Bethlehem (ta leží pro změnu v kraji Carmarthenshire).

V parku se však lze pohybovat třeba i na horských kolech a pokud se zastavíte na pobřeží, užijete si windsurfing nebo třeba plachtění.

Zdroj: https://www.radicestujeme.eu/zeme/narodni-park-brecon-beacons-ve-walesu, https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rodn%C3%AD_park_Brecon_Beacons, https://www.visitwales.com/attraction/country-park/brecon-beacons-national-park-1444213,

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.