Vyzkoušejte novou zelenou středomořskou dietu. Inspirujte se na cestách Středomořím a můžete zdravě a efektivně zhubnout

Vyzkoušejte novou zelenou středomořskou dietu: To, že lidé ve Středomoří žijí často velmi zdravý život se štíhlou linií, je známo celému světu. Byl však objeven nový a mnohem zdravější jídelníček, který prospěje i vám. V čem spočívá ta velká a mnohem zdravější cesta?

Oproti klasické středomořské stravě je ta nová “zelená” ještě o něco zdravější. Zelená verze středomořské stravy totiž nahrazuje množství červeného masa jinými zdroji potravy. Rostlinné bílkoviny jsou totiž při zařazení do jídelníčku mnohem prospěšnější, než právě červené maso. Dokonce takový jídelníček prokázal více protizánětlivých vlastností, které vás ochrání před možným onemocněním.

Vyzkoušejte novou zelenou středomořskou dietu,  je založená hlavně na rostlinných bílkovinách

Podle studie zaměřené právě na životní styl a jídelníček vědci zjistili, že s rostlinnými bílkovinami má člověk v těle o mnoho více výhod v kardiovaskulární a metabolické sféře. Alespoň proti jídelníčku s červeným masem.

Vyzkoušejte novou zelenou středomořskou dietu. Inspirujte se na cestách Středomořím Foto: Pixabay

Snížení masa a správný jídelníček přinesou výsledky

Podle dlouhodobých výsledků je jasné, že snížení příjmu červeného masa a naopak zvýšení příjmu rostlinných bílkovin přispěje vašemu zdraví o něco více, než hubnutí s typickou středomořskou stravou, která byla od teď brána za tu nejzdravější formu. Navíc jde i o výhodný typ stravování s ohledem na aktuální situaci v obchodech. Hovězí maso totiž dlouhodobě patří k tomu nejdražšímu, které lze na trhu poptat.

 

Zdroj: https://styl.instory.cz/5411-co-je-zelena-stredomorska-dieta-kterou-podporuje-i-veda-a-jak-funguje.html, https://www.bezhladoveni.cz/jidelnicek-podle-stredomorske-diety-roku-2020/, https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-jak-zhubnout-hubnuti/541775/stredomorska-dieta-se-vraci-prekvapi-vas-kolik-s-ni-muzete-shodit.html

Vyzkoušejte novou zelenou středomořskou dietu. Inspirujte se na cestách Středomořím Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.