Rimini

Náš tip na letoviska v Itálii: Rimini

Když se řekne Itálie, mnohým se vybaví známé letovisko Rimini, které patří mezi nejoblíbenější destinace vůbec. Místo, kde se narodil slavný Federico Fellini, láká spousty turistů z celého světa. Lákadlem jsou nejen krásné pláže, ale architektonicky zajímavé budovy a místa, kde si můžete velmi solidně nakoupit. Zkrátka se jedná o jakýsi multifunkční prázdninový cíl. Pojďme si tedy popsat Rimini poněkud podrobněji.

Rimini v číslech

Rimini se nachází zhruba nějakých 200 kilometrů jižním směrem od Benátek. Z Prahy se sem dostanete o zdolání 1061 kilometrů a z Brna budete muset ujet 927 kilometrů. Celková rozloha města Rimini se pohybuje okolo 135 km2. Leží v kraji zvaném Emilia-Romagna s hlavním městem Bologna. Co se týká počtu obyvatel, tak ten činí 140 000. V době letní sezony je zde ale i několikanásobně více lidí.

Precizně vybavená pláž

Pokud počasí Rimini dovolí, můžete vyrazit na zdejší pláž o celkové délce 20 kilometrů. Její vybavení je perfektní a nabízí i zcela pozvolný sestup do moře, což je optimální pro malé děti a lidi s pohybovými obtížemi. Staré město Rimini se nachází od pláže přibližně 1 kilometr. Procházky při západu slunce anebo návštěva zdejších diskoték vám budou odměnou za čas, který věnujete dovolené v Rimini.

Významné historické centrum

Rimini s právem řadí mezi nejvýznamnější historická centra celého Jaderského pobřeží. K založení první osady došlo již v roce 268 před začátkem našeho letopočtu. Postupem času se dostalo pod záštitu papeže a stalo se významným křesťanským městem. Při svých taženích si zde dal pauzu i slavný Napoleon Bonaparte. Smutnou kapitolou se stala 2. světová válka, při níž byla zničena spousta krásných budov. Postupem času bylo ale vše obnoveno a dnes Rimini pulsují životem v kteroukoli denní či noční dobu.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *