opuštěná vesnice 2

Nejhorší místo pro trávení nucené karantény – město duchů

Pro mnoho lidí může být „pořádným opruzem“ i 14 dní, strávených v těsné blízkosti nejbližší rodiny. Zejména na lidi s velmi aktivním životem mohou čtyři stěny a stále stejné tváře působit opravdu depresivně. Ovšem americký podnikatel a marketér Brent Underwood měl v celé situaci smůlu ještě o něco větší – i když se do ní částečně tak trochu uvrtal sám.

Brent Underwood patří k lidem, kteří rádi dělají věci „tak trochu jinak.“ I proto si před dvěma lety pořídil opuštěné kalifornské město nesoucí název Cerro Gordo. Ani ve snu ho však nejspíš nenapadlo, že v něm bude nucen pobývat více času, než si původně myslel.

Město s prapodivnou duchařskou historií

Pokud vám název Cerro Gordo něco říká, pak jste nejspíše fanoušky pořadů o lovcích duchů. Jeden z nich – Po stopách duchů – se totiž natáčel i tady. A pokud chcete věřit tvrzením jeho autorů, podařilo se jim tu setkat se dvěma holčičkami, které údajně zemřely zavřené ve skříni.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A co Brent Underwood? I ten přiznává, že všechno v tomhle městě asi nebude tak úplně v pořádku. V noci slyší záhadné zvuky, jeho ztracené věci se objevují na nečekaných místech a světla se rozsvěcují sama od sebe. A jeho recept? Prý je nejlepší nechat duchy na pokoji – oni pak udělají totéž.

Nucená karanténa, na kterou si „postižený“ vlastně nestěžuje

Cerro Gordo je  bývalý stříbrný důl. Když se sem Brent Underwood na počátku pandemie vydal, vypadalo všechno idylicky. Pak se však změnilo počasí a sníh zastihl našeho dobrodruha v tričku a kraťasech zcela nepřipraveného. V městečku není možné se dostat k pitné vodě a nejbližší obchod se zásobami je vzdálen 41 kilometrů.

Když se Brent doslechl o tom, co se děje v okolí, rozhodl se v Cerro Gordo zůstat. Věnuje se opravám domů a jak sám říká, kdyby se občas nepodíval na zprávy, vůbec by netušil, jaké šílenosti se ve světě okolo něj dějí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *