Nejlepší destinace, kam cestovat v roce 2022

Rok 2022 je ještě skoro na svém začátku, takže zbývá plno měsíců pro plánování krásné dovolené. Pokud ještě stále přemýšlíte, kam se letos vydáte, možná vám pomůže výběr několika destinací, které jsou žhavým tipem právě pro rok 2022.

Finsko

Severské země tradičně patří mezi oblíbené destinace. A není se čemu divit, protože zde najdete jedinečnou architekturu citlivě zakomponovanou do krásné, ale občas i drsné přírody. Za zmínku stojí například město Turku, kde najdete zajímavou katedrálu. Jde o jedno z velmi starých měst, takže o typickou architekturu zde rozhodně není nouze. Ideální pro poznávání místních krás.

Gabon v Africe

Dovolená v Africe sice nebude mít nejnižší cenovku, ale o to více potěší nejrůznějšími zážitky. I když byste to možná neřekli, patří Gabon mezi jednu z nejvíce ekologických zemí na světě. Najdete tu projekt ekoturistického safari i další turistické atrakce, kdy je vždy hlavní důraz kladen na ekologickou stránku a optimální vyvážení s turismem. V zásadě tak nejde o drsnou Afriku, jakou vídáte v dokumentech, ale spíše o obraz toho, jaká by Afrika mohla být po troše snahy a pořádném přílivu peněz.

Foto: Pixabay

Austrálie, město Perth

Za zmínku rozhodně stojí i australské město Perth. Zde najdete především nádherné městské pláže, kdy můžete zkombinovat pozorování života ve městě s pohledem na širý oceán například při západu slunce. V okolí najdete i zajímavou australskou přírodu a jedná se v zásadě o dobré místo pro začátek při poznávání tohoto kontinentu.

Japonsko

Při touze po netradičních cestách se zkuste vypravit do Japonska. Svou atmosférou jde o naprosto jedinečné místo, kdy je zážitek z takové cesty opravdu neopakovatelný. Kromě velkých moderních měst nechybí ani typické japonské parky a zahrady, kde je vidět preciznost na každém kroku. Japonsko je neuvěřitelně rozmanité a nakonec se ještě budete divit, co všechno zde můžete podniknout. Zde najdete tipy na další destinace a poznávací zájezdypoznávací zájezdy.

Náhledové foto: Pixabay