Nejnebezpečnější turistické cíle ve světě, odkud se nemusíte vrátit živi

Lidé rádi překonávají sami sebe a sahají si až na dno svých sil. Celkem snadno lze toho docílit třeba výstupem na nějakou vysokou horu, během kterého je možné si ověřit, jak na tom z hlediska fyzických schopností a psychické odolnosti jste. Není třeba přitom jezdit příliš daleko. Takový Mont Blanc (4805 m n.m.) na francouzsko-italské hranici patří mezí nejnebezpečnější přírodní divy světa společně s dalšími deseti. Které to jsou a kolik lidí již na nich zahynulo?

Dovolená à la adrenalinový zážitek

Někteří lidé potřebují ke svému životu adrenalinové stimulace formou nejrůznějších zážitků. Bez nich jako by ani nežili, protože normální život jim zřejmě připadá fádně nudný. Co na tom, že se vystavují nebezpečí, ze kterého nemusejí vyjít živi. Hlavně, když něco pořádného zažijí. K takovým zábavám patří i výstup na hory, jež dosahují více než 4 000 metrů nad mořem.

Na Mont Blanku vám hrozí největší nebezpečí

Ačkoliv je Mont Blanc nižší než nejvyšší hora svět Mont Everest, která se umístila na čtvrtém místě, zahyne na ní ročně okolo 100 turistů ročně. Tímto obsadil Mont Blanc pomyslnou první příčku žebříčku nejnebezpečnějších hor světa. Ostřílení horolezci v tom mají jasno – na hory tohoto typu se vydávají i ti, co mají s nimi nejmenší zkušenosti. I proto starosta Saint-Gervais-les-Bains, lyžařského střediska nedaleko Mont Blanku, navrhl, aby každý, kdo bude chtít na něho absolvovat výstup, zaplatil zálohu 15 tisíc euro. To by mohlo nezkušené horolezce odradit od těchto pokusů.

Fudži, Kilimandžáro, Stolová hora, Yosemitský park

Mezi další nebezpečné hory patří Fudži v Japonsku, jež obsadila třetí místo mezi nejnebezpečnějšími vrcholky, páté je pak tanzanské Kilimandžáro. Riskovat zdraví lze i v Yosemitském národním parku v USA, kde je nutné si dávat pozor na vodopády, útesy, římsy se strmými srázy a medvědy. V Kapském městě je oblíbenou turistickou atrakcí Stolová hora, kde v letní sezóně hrozí lesní požáry a uštknutí od jedovatého hada.

Moherské útesy v Irsku. Foto: Pixabay

Moherské útesy v Irsku

Neméně nebezpečné jsou Moherské útesy na západě Irska, které spadají kolmo do Atlantského oceánu a se svou výškou 214 metrů se řadí mezi nejvyšší útesy v Evropě. Ročně na nich zahyne okolo devíti lidí, kteří podcení zdejší silný vítr, jež je jako shnilou hrušku shodí z útesu dolů, pokud se vydají mimo turistický chodník v touze získat zajímavé selfie.

Zdroj: https://www.express.co.uk/travel/articles/1826951/world-dangerous-tourist-attractions-ben-nevis; https://cs.wikipedia.org/wiki/Mont_Blanc

Mont Blanc. Náhledové foto: Pixabay

U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.