Nejzajímavější místa Barcelony – přehlídka barev i nejkrásnější promenáda

Sagrada Família, městské pláže, park Güell – také se teď nemůžete na nic dalšího z atraktivních turistických památek Barcelony vzpomenout? Nevadí, pomůžeme vás a pošleme na prohlídku promenády La Rambla, gotické čtvrti Barri Götic nebo Magické fontány.

La Rambla – okouzlující promenáda

Nejoblíbenější v Barceloně – spojuje Plaça de Catalunya s přístavem. Vyplatí se sem zajít hlavně kvůli množství stánků. La Rambla jimi doslova přetéká, stejně jako nejrůznějšími kavárničkami nebo restauracemi, které jsou často otevřeny až do pozdních nočních hodin. Doporučujeme zejména velký trh La Boqueria, kde po celý den koupíte čerstvé ryby, mořské plody, džusy, zeleninu, ovoce, ale i nejrůznější sladkosti. Společnost vám pak budou dělat četní pouliční umělci. Pokud chcete Barcelonu nejenom navštívit, ale také ochutnat, budete mít k tomu právě tady ideální příležitost.

Barri Götic – cesta do historie

Barri Götic alias gotická čtvrť je mnohdy označována jako srdce Barcelony. Nachází se ve Starém Městě (Ciutat Vella) mezi pobřežím Středozemního moře a Sant Pere. Chcete-li nasát historického ducha města, jste tu správně. Mezi nejdůležitější objekty, které byste při své návštěvě neměli vynechat, patří rozhodně katedrála sv. Eulalia, bazilika La Mercé, zbytky Augustova chrámu a kavárna Els Quatre Gats.

Magická fontána (Font Magica)

Výstavy EXPO nám toho po celém světě zanechaly hodně. Ta, pořádaná v roce 1929, například Magickou fontánu. A její název rozhodně nepřehání. Jde o obrovské dílo, oslavující uměleckou trojici voda – světlo – zvuk. Během přehlídky vytváří voda tryskající ze stovek fontánových trysek paletu prostorově tvarovaných elementů a obrazců, které jsou v různých úhlech osvětleny měnícími se světly různých barev. Představení se konají večer, podle sezóny každou půlhodinu nebo každou hodinu. Tohle si prostě nemůžete nechat ujít!

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.