Nová unikátní výstava o Rudolfovi II. – provede vás skrze ni osobně, a to díky unikátnímu digitálnímu oživení

Nová unikátní výstava o Rudolfovi II. – pokud vám také nedá spát tento jedinečný panovník, který si jako jeden z mála vyvolil Prahu za hlavní město své říše, vydejte se na zajímavou výstavu, pořádanou ke 470. výročí narození a 410. výročí úmrtí českého krále a římského císaře Rudolfova II.

Do Prahy za ní však nemusíte, místo toho se vydejte do brněnského letohrádku Mitrovských. Čas máte až do 17. 11. 2022. A v čem je tato výstava jedinečná?

Foto: Pixabay

Unikátní multimediální expozice

Nová unikátní výstava o Rudolfovi II. poodhalí různá tajemství panovníkova života a představí i celou řadu zajímavých exponátů. Rudolf II. byl známý svou fascinací alchymií a okultními vědami, stejně tak vášnivě obdivoval umění a sbíral nejrůznější rarity – právě ty vám osobně ukáže. Výstavou vás totiž provede samotný „digitálně oživený“ Rudolf II.

Ale ve hře nebude jen jeh kabinet kuriozit. Přiblíží vám například i své málo známé mládí a cestu za vzděláním do Španělska. Pomocí hologramů vás seznámí i se svými symboly majestátu apod.

Co má Rudolf II. společného s Werichem

Asi tušíte, kam tím míříme. Ale tato výstava posunuje toto legendární spojení ještě dál. Výstavního Rudolfa II. na multivideomappingu totiž zpodobnil syn Jana Wericha – tedy Císařova pekaře a Pekařova císaře – herec, dabér, moderátor, ale také ekonom a pedagog Jiří Werich Petrášek.

Těšit se pak můžete nejenom na kabinet kuriozit, ale i na kunstkomoru. A nebude chybět ani napodobenina dobové alchymistické laboratoře. Některé události budou navíc představeny i formou dioramat – vyřezávaných figurek zakomponovaných do scén umístěných do truhlic. Rozhodně se tedy máte na co těšit.

Zdroj: Výstava Rudolf II. ožívá | Protext – PR služby ČTK, Letohrádek Mitrovských – Prožijte nezapomenutelné chvíle v Letohrádku Mitrovských v Brně! (letohradekbrno.cz)

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.