Velké mechové jezírko jako mraveniště lidí. Bublavý pramen je mnohem lepší cíl

Rejvíz

Uvažujete o nějaké lehčí procházce lesem a chtěli byste se podívat na nějaké zajímavé věci, které jinde k vidění nejsou? Pak určitě vsaďte na Rejvíz. Tato horská osada ležící ve Zlatohorské vysočině zhruba 8 kilometrů východním směrem od Jeseníku má rozhodně co nabídnout. My jsme sem vyrazili minulý týden a návštěva některých známých i méně známých turistických cílů určitě stála za to. Co všechno jsme zažili a kde se vyplatí se nevyplatí vyrazit?

Ospalá osada jako skvělý výchozí bod

Pokud pojedete směrem od Jeseníku, ještě nad samotným Rejvízem se setkáte s několika plochami u cesty, kde někteří lidé parkují. Většinou tady ale probíhá těžba dřeva a tabule na tento fakt jasně upozorňují s tím, že hrozí poničení vozů. V každém případě se vyplatí zaparkovat až přímo v samotném Rejvízu, kde zaplatíte 100 korun na celý den. Parkoviště jsou tady ale celkem rozlehlá, takže se vejdete. Navíc se u nich nachází i restaurace. Po zaparkování nezbývá než vyrazit.

Pod RejvízemRozcestník Pod Rejvízem: Foto Radek Štěpán

RejvízCestou k Bublavému prameni: Foto Radek Štěpán

RejvízCestou k Bublavému prameni: Foto Radek Štěpán

Bublavý pramen jako jasná volba

Ze samotného parkoviště se vydáte okolo několika chat k prvnímu rozcestníku, z něhož vede několik stezek. My jsme zvolit tu, která míří k Bublavému pramenu. Délka 1,5 km, což je doslova pohoda. Vesměs jsme šli skoro po rovině. Okolo nás už se postupně začal objevovat potůček vedoucí rašeliništěm. Nádhera. Sem tam jsme šli po dřevěných můstcích. Okolo nás byly i houby, které jinde kvůli velkému suchu nerostly. Poté, co jsme přešli les, bylo nutné zdolat ještě kousek cesty po asfaltu a dorazili jsme až k Bublavému pramenu, kde je dřevěné odpočivadlo.

RejvízCestou k Velkému mechovému jezírku: Foto Radek Štěpán

Pokud chcete k jezírku, musíte zpět

Ano, jinudy se k Velkému mechovému jezírku dostat nedá. To ale vůbec nevadilo. Vyrazili jsme k rozcestníku nacházejícím se pod Velkým mechovým jezírkem. Odtud už hurá k hlavní atrakci. Ta je sice pozoruhodná, nicméně nejen přírodní krásou, ale také počty turistů. Po dřevěném chodníku se valily doslova davy. Vyhnout se kočárkům nebo pejskům bylo někdy náročnější. Jinak je třeba upozornit i a vstupné. Dospělí platí 40 korun. Pohledy na velkou jezerní plochu jsou ale ikonické.

Velké mechové jezírkoVelké mechové jezírko: Foto Radek Štěpán

Cesta zpět pohodlně zkratkou přímo k parkovišti

Z Velkého mechového jezírka jsme vyrazili rovně za nosem přímo k parkovišti. Cesta vedla trochu do kopce a poté lehce klesala. Poté už jsme si mohli sednout v restauraci u parkoviště a dát odměnu v podobě domácího langoše. Relativně lehká a příjemná procházka se stala minulostí.

Cesta k Bublavému prameni: Náhledové foto Radek Štěpán

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.