rampouchy

O víkendu ještě přituhne. Nic studenějšího jsme letos ještě nezažili

Sníh, mrznoucí mlhy, teploměry atakující letošní rekordy – to všechno nás o víkendu čeká. Kde bude nejchladněji a na co se během zimních radovánek připravit?

Zatímco ještě před dvěma týdny jsme každou sněhovou vločku vyhlíželi s nadšením, teď už na to bílé nadělení hledíme leckdy s hněvem a odporem. Ale nemyslete si, že hůř už bylo. Je to přesně naopak.

Předpověď na pátek – bezvětrné počasí zajistí arktický mraz

Dnes lze čekat oblačno až polojasno. Pokud bydlíte na severu nebo severovýchodě republiky, můžete se těšit i na nějakou tu sněhovou nadílku. Ranní teploty poškádlí teploměr v rozmezí -10 až -15 °C a jestliže přestane foukat vítr, dostanou se běžně až k -20 °C. Denní teploty se pak budou pohybovat mezi -5 až -10 °C.

Zdroj: Pixabay.com

Čeká nás nejchladnější víkend letošní zimy

I když absolutní rekordy co do nízkých teplot tentokrát čekat nemůžeme, vztáhneme-li předpokládané hodnoty stupnic teploměrů jen k víkendovým dnům, pak se jednoznačně bude jednat o letošní rekord. Vše vystartuje tím, že se od severu začne nad naše území dostávat oblačnost, korunovaná přeháňkami. Ranní teploty se ustálí mezi -11 až – 15 °C, denní vyšplhají na -8 až -4 °C.

A jak je na tom neděle? Tentokrát se oblačnost přežene od severovýchodu a vezme sebou mírné přeháňky. Sněžit může lokálně po celé ČR. Ranní teploty mohou klesnout až na – 18°C, přes den se pak budou podobat těm sobotním. Jen pokud budete mít to štěstí a zcela se vyjasní, můžete se těšit „jen“ na -2 °C.

Při cestě do práce si dejte pozor

Pondělní ráno nás pak překvapí mrznoucími mlhami a nízkou oblačností. Ranní teploty se mohou výjimečně dostat až k -18 °C, ty nejvyšší během dne budou stejné jako v neděli. A kdy konečně očekávat oteplení? Prozatím to vypadá, že od čtvrtku. Zatím však není jisté vůbec nic.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.

3 komentáře

  1. ficus Odpovědět

    Běžný zimy jsou pro některý pisálky tragický. Až jim kompjůtry vyřadí magnetická bouře, půjde o život.

  2. Pavel Šticha Odpovědět

    To je ještě slabá zima oproti těm v 80 letech minulého století to i v Praze Karlíně bylo víc jak mínus 20 stupňů Celsia třeba i 14 dní tuším v roce 1980-1982 a potom 1985

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *