Oblast Nassfeld aneb ta pravá rakouská lyžovačka

Hledáte zajímavý tip pro strávení zimního prodlouženého víkendu? Pak byste měli vědět, že od vyhlášeného rakouského střediska Kreischberg s nadmořskou výškou 2 118 m.n.m., vás z Prahy dělí jen 460 kilometrů a několik hodin jízdy autem. A to už rozhodně stojí za úvahu.

Nabízí freeride trasy, snowpark a spoustu dalších vychytávek. Je perfektní, ale ta pravá rakouská lyžovací pohoda vás čeká ještě o malý kousek dál. Rádi bychom vám představili oblast Nassfeld.

Klasika, která nikdy nezklame

Chcete si rakouské lyžování vychutnat úplně poprvé? Oblíbená lyžařská oblast Zell am See/Kaprun vám nabídne hned 137 kilometrů různě obtížných sjezdovek. Nabízejí nádherné výhledy do všech stran a počasí tu bývá slunečnější než na mnoha jiných podobných lokalitách.

A pokud zamíříte o něco níže, narazíte na další oblíbené centrum sněhové zábavy. Schmitten byl vybudován nad půvabnou hladinou krásného jezera Zeller See. Spatříte odtud i vyhlášený ledovec Kitzsteinhorn a bz nadsázky se budete cítit opravdu jako v Himálajích. Ideální poloha tohoto střediska je perfektní i pro delší výlety. A proč?

Nabízí totiž v okolí spoustu zajímavostí. Navštívit tak lze třeba Kitzbühell, Saalbach – Hinterglemm, ledovec Weissee nebo Hochkönig. A děti tu najdou spoustu atrakcí. Potěší zejména nápaditě vybavený snowpark a freeride, kde si mohou své lyžařské dovednosti vyzkoušet opravdu všichni.

S výhledem až na Středozemní moře

Přemýšlíte o tom, jaké to je lyžovat a přitom se dívat na moře? Nassfeld vám nabídne obojí a to na celkem 110 kilometrech různorodě navržených sjezdovek. Opálíte se na horském sluníčku (dobrý krém a brýle v UV filtrem s sebou) a přitom si tu užijete tu pravou zimní atmosféru, která na vás doteď pokukovala jen z reklamních prospektů. Vyzkoušejte a uvidíte sami.

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.