Cesta autem

Pár tipů, jak si zpříjemnit dlouhou cestu autem

Jezdíte často někam daleko na dovolenou nebo na služební dlouhou cestu autem? Tady je pár tipů, které zpříjemní cestu nejen vám, ale i spolucestujícím na dlouhých cestách.

Občerstvení a pohodlí v autě

Dodržování pitného režimu a správné stravy je základ, a to i na cestách, především těch dlouhých cestách.  Ideální je si pořídit přenosnou nebo vestavěnou ledničku do auta, kde můžete uložit láhve s vodou a jídlo, které nechcete, aby se cestou zkazilo. Zejména v letních měsících takovou ledničku oceníte. Navíc při prvních náznacích hladu nebudete muset zastavovat u fast-foodu.  Kromě občerstvení je důležitý i odpočinek během cesty. Zastavovat v hotelích by jen prodlužovalo cestu, proto je nejlepší se v řízení střídat a zároveň odpočívat, takže zajištění polštářů a dek je na místě.  S pohodlím či spíše nepohodlím v autě souvisí také spousta věcí, které vezete. Pokud se nevejdou do kufru, pořiďte si střešní nosič, díky kterému nebudete zavaleni věcmi v interiéru.

Dlouhý playlist a audio knihy

Čím delší cesta, tím delší playlist. Ve chvíli, kdy všechny oblíbené písničky dohrály a vy už se za volantem nudíte, klesá nálada v autě i koncentrace, což zase zvyšuje riziko nehodovosti.  Pokud cestujete často, vyplatí se, pořídit se i kvalitní reproduktory. Kromě hudby jsou skvělé audioknihy, zvlášť v případech, kdy rádi čtete, ale nemáte na čtení čas.  Dlouhá cesta je ideální příležitostí si audioknihy pořídit.

První pomoc, nejen ta zdravotní

Nehody si prostě nenaplánujete, a tak je lepší být připraven alespoň na její následky. Autolékárnička, která obsahuje obvazy, masti, léky proti bolesti a antiseptické polštářky a další vybavení bude v případě nouze po ruce. První pomoc nesouvisí však primárně jen se zdravím, ale i s technikou. Proto si na cesty nezapomeňte přibalit i svítilnu, tažné lano, startovací kabely, pevnou pásku a nářadí.  Zároveň se ujistěte, že zábava, kterou si vezete, jako je třeba motorový člun či přívěs, je bezpečně připojen.

Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *