Patříte mezi milovníky ryb? Nenechte si ujít dění okolo Novomlýnské nádrže. Účastníky může vyloučit obyčejná věc, která je v okolí našich vodních ploch vidět celkem běžně

rybar

Všichni milovníci ryb by měli zpozornět. Šestý ročník jednoho z největších rybářských závodů na světě je totiž již v plném proudu. Organizuje ho známý rybář Jakub Vágner, společně se svou sestrou Terezou Aster Vágnerovou, Vítem Černým a Petrem Šurkem.

Všichni svorně doufají, že tento týden bude v rámci šampionátu Stairs2Hell pokořena bájná hranice úlovku kapra přesahujícího 30 kilogramů. Tak jim budeme držet palce.

Milovník ryb a rybářství by si akci neměl nechat ujít

„Připadá mi to už jako jakási posvátná pouť, kdy každý správný kaprař vyráží první týden v říjnu na Pálavu, aby zažil atmosféru Stairs2Hell,“ zmiňoval při zahájení ředitel závodu Petr Šurek.

rybar

Foto: Pixabay

Šampionátu se v letošním roce účastní 100 týmů z Rakouska, Německa, Polska, Slovenska, ale také z Nizozemí, Maďarska, Slovinska, Belgie, Bulharska a samozřejmě také z České republiky. Týmy byly losováním rozděleny do šesti sektorů.

Jak se vlastně boduje rybářský závod

Bodovanou rybou je kapr o hmotnosti 7 a více kilogramů. Úlovky se samozřejmě sčítají. Nejlepší týmy budou vyhlášeny i v rámci výše zmíněných sektorů.

Závod, který nezatíží okolí

Dobrou zprávou je také to, že tento závod klade důraz na čistotu okolí a krátkodobé i dlouhodobé dopady závodu. Platí tedy například pravidlo, že pokud by soutěžní tým po sobě zanechal na lovném místě odpadky, nemohl by již v dalších letech na Stairs2Hell soutěžit. I přes to ještě vždy organizátorský tým na konci závodu uklízí kolem celé Novomlýnské nádrže.

Zdroj: Sportovní rybář a cestovatel Jakub Vágner a jeho sestra Tereza doufají, že tento týden bude na Novomlýnské nádrži v rámci šampionátu Stairs2Hell pokořena bájná hranice úlovku kapra přesahujícího 30 kilogramů | Protext – PR služby ČTK, https://www.stairs2hell.com/cs/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.