Plánujeme za vás: Dovolená v Beskydech

Pustevny

Dnes se společně podíváme na nádherný kraj v srdci Evropy – Beskydy. Tyto malebné hory na východě České republiky jsou skvělým místem pro dovolenou v každé roční době. Ať už máte rádi turistiku, jízdu na kole, lyžování nebo jen klidné procházky přírodou, Beskydy vám nabídnou vše. Pojďme tedy společně objevit tento úchvatný kraj!

Co navštívit během dovolené v Beskydech?

Pustevny a okolí

Při plánování dovolené v Beskydech byste rozhodně neměli vynechat návštěvu Pusteven. Tyto okouzlující dřevěné chaloupky Maměnka a Libušín, které navrhl architekt Dušan Jurkovič, jsou inspirované lidovou architekturou a stojí nedaleko hory Smrk. Kromě těchto chaloupek můžete navštívit i Stezku korunami stromů – Valaška, sochu Radegasta či kapli sv. Cyrila a Metoděje.

Rožnov pod Radhoštěm

Další zajímavou zastávkou je Rožnov pod Radhoštěm. Zde se nachází Jurkovičova rozhledna, ze které se naskýtá úchvatný pohled na okolní krajinu. Nedaleko Rožnova se nachází i skanzen Valašské muzeum v přírodě, kde můžete nahlédnout do historie a kultury tohoto regionu. Pokud hledáte ubytování v Rožnově pod Radhoštěmubytování v Rožnově pod Radhoštěm, mrkněte na megaubytko.czmegaubytko.cz, kde najdete mnoho možností.

Hukvaldy

Pokud jste milovníkem vážné hudby, zamiřte do obce Hukvaldy. Tady se narodil slavný skladatel Leoš Janáček a můžete zde navštívit hrad Hukvaldy, oboru i památník Lišky Bystroušky, kterou si musíte pohladit pro štěstí.

Zimní sporty v Beskydech

Beskydy nejsou jen o krásné přírodě a kulturních památkách, jsou také rájem pro milovníky zimních sportů. Ski areály jako Synot – Kyčerka, Soláň či Bílá nabízejí vynikající podmínky pro lyžování a snowboarding.

Co vidět v Beskydech: našich 8 tipů

  1. Lysá hora
  2. Chladná voda
  3. Vodopády Satiny
  4. Smrk
  5. Pustevny
  6. Ondřejník
  7. Velký Javorník
  8. Malá Prašivá

Lysá horaLysá hora: Foto Radek Štěpán

Výlety s kočárkem

Pokud plánujete dovolenou v Beskydech s malými dětmi, nezoufejte! Existuje mnoho tras, které jsou vhodné i pro kočárky. Příkladem může být Pašerácká a Medvědí stezka u Bílé. Více informací o těchto trasách najdete na kocarkem.czkocarkem.cz.

Trekové hole – váš pomocník na cestách

Při procházkách a túrách po Beskydech se mohou hodit trekové hole. Tyto hole můžou pomoci při zdolávání náročnějších tras a ulevit vašim kolenům. Recenze na trekové hole a další informace najdete na recenzer.czrecenzer.cz.

Beskydy jsou skvělým místem pro dovolenou pro všechny. Ať už máte rádi aktivní dovolenou plnou sportu a turistiky, nebo se chcete jen kochat krásou přírody a historickými památkami, Beskydy vám to všechno nabídnou. Tak neváhejte a začněte plánovat svou dovolenou v Beskydech ještě dnes!

Zdroje info: Autor, megaubytko.cz, recenzer.cz

Pustevny: Náhledové foto Pixabay

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.