Vídeňská radnice

Podívejte se, jaké nabízí Vídeň památky

Rakouské hlavní město patří z hlediska množství historických památek a krásných míst k jedněm z neznámějších. Navštívit zde lze panovnická sídla z dob Rakouska Uherska, anebo klidně i slavný zábavný park Práter a mnohá další místa. I proto se společně vydáme za nejkrásnějšími památkami Vídně a upozorníme na zajímavosti, jež vás v tomto krásném městě budou čekat.

Vídeň

Sídlo Marie Terezie Schönbrunn

Barokní zámek Schönbrunn sloužil v dobách minulých jako tradiční sídlo rakouskouherských mocnářů. Jedná se také o nejnavštěvovanější část Vídně. K hlavní bráně se dostanete pohodlně metrem, a to zelenou linkou U4 na stejnojmennou zastávku. V celém rozlehlém komplexu najdete mimo jiné i zoologickou zahradu. Moc hezké je i muzeum kočárů. Zapomenout nemůžeme ani na exotické skleníky Palmenhaus a Wustenhaus či altán Gloriette. Krásný rozlehlý park hostívá i maratónce a svádí k pohodovému odpočinku.

Vídeň

Majestátní Hofburg

Sedmileté habsburské impérium bylo řízeno z Hofburgu. Právě tady sídlila většina panovníků rakouské monarchie. Hofburg se nachází přímo v srdci Vídně na Ringstrasse. Nejbližší stanice metra je Museumsquartier se nachází jen několik metrů od něj. Navštivte zejména slavnou císařskou klenotnici anebo budovu Albertiny se známými výtvarnými díly Rubense či Picassa. Tradiční je i vídeňská jezdecká škola Spanische Hofreitschule. Místní lipicánský balet je jedinečný.

Hofburg

Dóm Svatého Štěpána

Ze sakrálních staveb je nejznámější dóm Svatého Štěpána. Nachází se na nevelkém náměstí Stephansplatz a byl postave v období gotiky. Jeho jižní věž se tyčí do výšky 137 metrů. Podívejte se určitě do katakomb, kde jsou uloženy ostatky biskupů a některých Habsburků. Kolem chrámu je v centru města vždy poměrně velký humbuk. Výjimkou nejsou ani oživlé sochy a mnohé další atrakce, které můžete na námětí Stephansplatz zhlédnout.

Dóm sv. Štěpána

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *