Podzimní a zimní vyjížďky na kole: Máte už správné cyklo oblečení?

Podzim je v plném proudu a horké letní dny jsou už dávno pryč. Přesto určitě není zapotřebí zůstávat doma. Zazimování kola má ještě čas a najde se spousta lidí, kteří jezdí i v tomto chladném ročním období. Proč ostatně také ne, když existuje kvalitní oblečení, jež vám zajistí maximální tepelný komfort? My se v následujících řádcích zaměříme nejen na tipy týkající se těchto cyklistických oděvů, ale i na to, kde si je můžete zakoupit a nasát tu správnou cyklo atmosféru.

Co všechno budete v zimě na kole potřebovat?

Zima je z pohledu oblečení poměrně náročná, což samozřejmě neplatí pouze pro cyklo oděvy. Myslet je třeba na spodní vrstvu v podobě termoprádla, která odvádí pot z povrchu těla směrem ven. Nezbytné jsou dlouhé cyklistické kalhoty chránící kompletně celé nohy. Stoprocetně vsaďte na zateplenou svrchní vrstvu. Výbornou volbou je především dámský a pánský cyklo dres s příměsí vlny merino. Právě ona dokáže poskytnout maximální tepelný komfort každému cyklistovi. V neposlední řadě si vyberte určitě také šátky, rukavice, cyklo dresy a další důležité doplňky.

Vsaďte na osvědčenou značku cyklo oblečení

Výbornou volbou z pohledu cyklistických značek je bezesporu francouzská Café du cycliste. Produkty tohoto výrobce se vyznačují zcela unikátním vzhledem a maximální funkčností. Dresy jsou inspirovány francouzskou pohodou okolo města Nice. Aktuálně jsou trendy cyklo dresy s příměsí vlny merino zajišťující nejen tepelný komfort, ale i prodyšnost a pohlcování pachů.

Užijte si cyklistiku se vším všudy

Dresy značky Café du cycliste a spousty dalšího cyklo oblečení a vybavení si můžete pořídit u společnosti VELOKLASIK. Právě ona má v Praze malou prodejnu cyklistického oblečení a dalšího sortimentu. Můžete ji navštívit, dát si třeba jen kávu a sledovat přenosy z cyklistických akcí. Zúčastnit se lze i cyklo toulky, které se pořádají se startem u prodejny.

Radek Štěpán

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.