Koloseum

Pompeje, Řím, Vatikán: Jarně laděná Itálie nabízí spousty skvostů

Itálie se řadí mezi státy, které rozhodně mají co nabídnout! Vždyť právě na Apeninském poloostrově žili lidé již několik tisíc let před naším letopočtem. Kolébka antické kultury je doslova pokladnicí a výstavkou nejrůznějších artefaktů z dob dávno minulých. Když sem navíc vyrazíte na jaře, není co řešit. Všechno okolo vás pokvete a v kombinaci s všudypřítomnou zelení se prostě budete bavit. I když třeba nemáte hotovost, vyplatí se rychlá půjčka, abyste zažili skvělou atmosféru. Kam vyrazit? To vám poradíme v následujících řádcích.

Věčné město

Stará pravda hovoří o tom, že všechny cesty vedou do Říma. Italská metropole se spoustou velkolepých památek je doslova magnetem pro spousty turistů. Především pánové si určitě nemohou nechat ujít návštěvu arény bojovníků. Koloseum s kapacitou až 50 000 diváků je monumentem, který nelze přehlédnout. Povinností se musí stát i Forum Romanum. Toto obdélníkovité náměstí z historií sahající až do 7. století před naším letopočtem bylo centrem politického i společenského dění starověkých Římanů. Jak tito lidé relaxovali, si můžete prohlédnout v Caracallových lázních zbudovaných okolo roku 215.

Pompeje

Vatikán – církevní stát ve státě

Ujít si určitě nesmíte nechat ani nejmenší stát na světě, který je mezinárodně uznávaný. Žije v něm méně než 1 000 obyvatel, nicméně slouží jako sídlo papeže. Podívejte se do slavné Sixtinské kaple s freskami od samotného Michelangella Buonarrotiho. Za zhlédnutí stojí i Svatopetrské náměstí a Vatikánské zahrady.

Město zalité lávou

Starověkou kulturu jako na dlani nabízí Pompeje, město pod sopkou Vesuv, které bylo zalito lávou v roce 79. Díky tomu došlo k dokonalé konzervaci památek. Od roku 1997 je tato lokalita na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví Unesco.

Vatikán

Dopřejte si poznávací zájezd i s minimem peněz

Že vám nezbyl na poznávací zájezd dostatek peněz? Nevadí, na trhu se nachází hned několik produktů, jež vám dokážou pomoct. Naším tipem je služba Credit Limit od společnosti Ferratum Bank.

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

One Ping

  1. Pingback: To nejlepší z Toskánska II. Část | Svět cestovatele

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *