FFP2

Povinné respirátory si v Rakousku chválí

Rakousko se řadí mezi země, kde je nutné na mnoha místech nosit povinně respirátory typu FFP2. Neobejdou se bez nich v prostředcích hromadné dopravy, obchodech nebo u lékařů či v autoopravnách. Prostě se všichni vzájemně chrání. Bezpečný rozestup je v Rakousku nově stanoven na dva metry místo původního jednoho. A samotní obyvatelé Rakouska? Ti si situaci pochvalují.  

Sociálně slabí respirátory dostanou

Zdarma. Rakouské ministerstvo zahraničí uvádí, že takto bezplatně obdrželo respirátory celkem 1,5 milionu seniorů starších 65 let. Zapomenout nelze ani na bezdomovce. Rozdat se má celkem 1,7 milionu respirátorů typu FFP2.

Rakouská vlajka

Rakouská vlajka: Zdroj obrázku Pixabay.com

Výjimky existují

Tu první představují učitelé, již se mohou rozhodnout, jestli je budou mít na tváři. Když ne, musí se mnohem pravidelněji testovat na covid-19. Jinak respirátory nemusí mít ani děti mladší 14 let a gravidní ženy. Výjimka se vztahuje i na ty, již nemohou respirátory nosit ze zdravotních důvodů.

Nízký přírůstek

jen pro představu, v Rakousku žije celkem 8,9 milionu lidí a přírůstek za den činil pouhých 1009 obyvatel. počet pacientů s koronavirem se v rakouských nemocnicích postupně snižuje. A očkování? Vakcínu dostalo celkem 128 000 lidí. plošná uzávěra je v Rakousku platná od 7. února.

Respirátor FFP2: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *