Poznejte Cookovy ostrovy

Destinace, o které jste pravděpodobně již slyšeli, ale možná ji úplně detailně neznáte. Dnes vám s tím pomůžeme a přiblížíme vám oblast Cookových ostrovů. Pojďme si je tedy představit.

Cookovy ostrovy

Se nachází v tichém oceánu a jsou často navštěvovanou destinací turisty z celého světa. Centrem ostrovů je Avarua, město, kde žije asi 75 % populace Cookových ostrovů. Jde o asi 13 tisíc lidí. Poblíž se nachází malé letiště, díky kterému se zde dopravíte, a již od jeho opuštění můžete všude pocítit atmosféru tropické destinace. Nejde o nic neobvyklého, když jdete blíž město a najednou váš krk zdobí věnec s květy. Zdejší obyvatelé mluví maorštinou, proto zde lze hojně slyšet nejznámější zdejší frázi Kia Orana. Jde o pozdrav.

Tipy na dovolenou

Pokud se sem vydáte na kratší výlet či trávit dovolenou, zde jsou praktické rady. Na Cookovy ostrovy se dostanete letecky přes Los Angeles. Každou neděli pak odtud letí přímý let společnosti Air New Zealand. Pokud budete chtít létat mezi jednotlivými ostrovy souostroví, pak využijte Air Rarotonga – zdejší společnost. Jeden z ostrovů, jehož název je v letecké společnosti obsažen, je výjimečný jednou věcí. Zapamatujte si, že ostrov Rarotonga je jediný ostrov s hromadnou dopravou. Pokud zde budete jezdit půjčeným autem, nezapomeňte, že se zde jezdí vlevo. Platit zde pak lze novozélandským dolarem.

Kam zavítat?

Souostroví Cookových ostrovů tvoří 15 jednotlivých ostrovů. Hojně navštěvovaným je i Atiu, kde lze sledovat výjimečnou faunu, zejména zdejší původní papoušky. Na ostrově Mangiu zase můžete vidět pohřební jeskyně a pláže, které nejsou obsypány turisty. Pokud budete chtít ochutnat zdejší kuchyni, určitě nevynechejte ika mata. Jde o salát, který je připravován ze syrového tuňáka, který se nakládá v kokosovém mléce.