Poznejte Gruzii – zemi krásné přírody a mnoha tváří

Gruzie

Pokud vás láká kavkazská oblast a oblast přechodu Evropy a Asie, pak může být Gruzie, jako destinace velmi zajímavá. Nejde totiž o stát, který by navštěvovaly miliony turistů. Přesto jde o zemi, která má cestovatelům co nabídnout. Například krásnou přírodu. Co dál? Na to se dnes společně zaměříme. Pojďme na to!

Jak se do Gruzie dostat

Jde o zemi, která se nacházela v Sovětském svazu. Nyní je samostatná kavkazským státem na hranicích Evropy a Asie. Pokud byste tuto zemi hledali na mapě, pak se podívejte k Černému moři naproti Bulharsku. Již poloha napovídá, jak je nejlepší se dostat do této východoevropské země. Určitě volte leteckou dopravu. Po zemi by se vám kvůli poloze u Černého moře cesta dost protáhla. Leťte tedy do hlavního města země – Tbilisi. Létá se však také do druhého města s letištěm – města Kutaisi.

Tbilisi Gruzie
Tbilisi

Historické památky

Co ze své historie vám může Gruzie nabídnout? Je toho více než dost. Ocitnete-li se nejdříve v hlavním městě Gruzie Tbilisi, pak určitě hledejte starobylé staré město. naleznete zde mnoho kostelů. Nejzajímavějším z nich je katedrála Sioni, jejíž stáří sahá až do 6 století. Jméno pak nese dle hory v Jeruzalému. V Tbilisi navštivte také Rustaveli Avenue. Jde o bulvár, na kterém se nachází velké množství honosných budov a luxusních butiků. V Tbilisi naleznete také tradiční sirné lázně. Ve druhém velkém městě Gruzie Kutasi pak naleznete památky z 12. století, kdy bylo toto sídlo centrem Kolchidského království, které na území dnešní Gruzie bylo. Mezi tyto památky patří například katedrála a klášter z těchto dob.

Hory i moře

Gruzie však může nabídnout i horské lokality. Například horská oblast Svanetie vám umožní podnikat túry do okolních hor. Stejně tak se můžete vydat do druhé horské oblasti – do Tušetie. Zde poznáte místní odlehlý kraj na hranicích s Čečenskem. Další kopce jsou většinou poseté ruinami strážních věží či menších kostelíků. Nejnavštěvovanější horskou vesnicí je Kazbegi. Zde můžete navštívit kostel Nejsvětější Trojice ze 14. století. Blízko pak leží město Gori, v kterém se narodil sovětský vůdce Stalin. O něco více pozitivní však může být prohlídka tamní staré pevnosti. Chcete-li v Gruzii navštívit moře, pak navštivte vyhlášené letovisko Batumi. Díváte-li se na toto město, pak vidíte také kontrast mezi zdejší západoevropsky vyhlížející oblastí a okolními malými vesnicemi východoevropského či dokonce asijského stylu.

Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-asie-cernomorske-koupani-po-gruzinsku-236483, https://tripmania.cz/347-pratelska-gruzie-zeme-nedotcena-turisty-ktera-nabizi-prirodni-i-kulturni-klenoty-ktere-jinde-neuvidite.html

Náhledové foto: Pixabay